УКРАЇНА

01:31

20.08

Влада

Рахункова палата незадоволена діяльністю Національного космічного агентства

0

За результатами перевірки Національного космічного агентства України (НКАУ) щодо використання встановлено ряд суттєвих недоліків у фінансуванні та використанні бюджетних коштів у сфері космічної діяльності Про це повідомили «proUA» в прес-службі Рахункової палати.

Аудитом виявлено, що Кабінет Міністрів України не забезпечив виконання вимог Указу Президента України „Про заходи щодо дальшого розвитку космічної галузі України” із забезпечення пріоритетного розвитку космічних технологій, а існуючий стан фінансування Національної космічної програми призвів до уповільнення перспективних розробок та унеможливив їх своєчасне виконання, загальмував участь України в престижних міжнародних космічних проектах, що може стати наслідком поступового згортання космічної діяльності як на міжнародних ринках космічних послуг, так і у використанні космічних технологій в інтересах розвитку економіки та науки держави.

Згідно повідомлення, Україною, яка має значний потенціал у реалізації проектів „Дослідження Землі та навколоземного простору”, призупинено виконання престижного міжнародного проекту з дослідження “космічної погоди”, “Інтербол-Прогноз”, внаслідок чого розпалася міжнародна кооперація дослідників та виробників техніки. Відсутність відповідного фінансування не дозволила Національному космічному агентству України розпочати роботи зі створення національного супутника звўязку.

“НКАУ продовжує виконувати невластиві йому функції (займається утилізацією ракетного палива, утримує сейсмічний центр тощо), - підкреслив у ході Колегії голова Рахункової палати Валентин Симоненко, - а це не дозволяє йому, як головному розпоряднику, спрямувати свої зусилля на вирішення завдань, передбачених Законом України „Про космічну діяльність” та забезпечувати ефективне використання бюджетних коштів”.

Згідно повідомлення, державна підтримка комерціалізації космічної діяльності та залучення інвестицій у космічну галузь України практично відсутні, а низький рівень завантаженості виробничих потужностей підприємств космічної галузі із виробництва ракетно-космічної продукції (16%) негативно впливає на його рентабельність та призводить до збитків.

Користуючись відсутністю контролю з боку НКАУ, ряд підприємств галузі - виконавців Національної космічної програми, систематично порушували умови укладених контрактів щодо виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, а Агентство не лише не застосовувало штрафні санкції, а й дозволяло шляхом укладання додаткових угод до контрактів безконтрольно використовувати отримані бюджетні асигнування як обігові кошти.

Аудиторами встановлено, що Національне космічне агентство допустило розпорошення отриманих бюджетних асигнувань на виконання великої кількості науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт за проектами Національної космічної програми, що призводило до розтягування виконання цих робіт у часі та збільшення їх вартості.

Агентством, як головним розпорядником коштів, не виконано вимоги Указу Президента України від 12.08.96 № 698 щодо здійснення демілітаризації Національного центру управління та випробування космічних засобів: у структурі обох організацій створені й функціонують підрозділи, наявність яких недоцільна, а отже і їх фінансування з державного бюджету неефективні.

Рахункова палата поінформувала Президента України, Верховну Раду та Кабінет Міністрів України про результати аудиту. Матеріали перевірки направлені Генеральному директору НКАУ для усунення виявлених недоліків та притягнення винних до відповідальності.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus