УКРАЇНА

00:09

27.03

Влада

Саддама Хусейна можуть звільнити?

0

Міжнародний Червоний Хрест у неділю оголосив, що екс-президентові Іраку Саддаму Хусейну до 30 червня мають пред’явити обвинувачення. В інакшому разі, його належить звільнити, повідомляє «Lenta.ru»

За словами представниці МОКК Наді Думані, США оголосили, що Саддам Хусейн є військовополоненим – за міжнародними законами після закінчення окупації військовополонені, яким не пред’явлено будь-яких обвинувачень, повинні бути звільнені, наголосила вона.

Якщо Хусейну й іншим високопоставленим представникам скинутого режиму не пред’являть ніяких обвинувачень, і вони не будуть звільнені, це буде порушенням Женевських конвенцій, додала Думані.

Нагадаємо, що 30 червня влада в країні буде передана Тимчасовому урядові Іраку. Відповідно до міжнародного права, це значить закінчення окупації Іраку військами коаліції.

За словами представниці МОКК, той факт, що в Іраку продовжить залишатися військовий контингент коаліції, якщо це буде відбуватися зі схвалення уряду країни, з погляду міжнародного права не означає, що окупація триває.

США надають допомогу Іраку в підготовці обвинувального висновку в справі Саддама Хусейна. Однак ніяких обвинувачень йому поки не пред’явлено. Напередодні представники США повідомляли, що суд над екс-президентом Іраку може відбутися не раніше, як наступного року.

Минулого тижня британська газета Times з покликаннями на високопоставлене джерело в уряді Великобританії повідомив, що в слідстві в справі екс-президента Іраку досі немає доказів і свідчень свідків, на підставі яких можна було б побудувати обвинувачення. Більш того, за відомостями газети, їх навряд чи вдасться одержати, тому що арештовані сподвижники Хусейна відмовляються давати свідчення проти нього, побоюючись можливої помсти своїм близьким, котрі перебувають на волі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus