УКРАЇНА

22:22

22.05

Влада

Південна Осетія ввійде до складу Росії?

0

Президент самопроголошеної республіки Південна Осетія Едуард Кокойти заявив про припинення республікою відносин із Грузією і для їхнього поновлення висунув ряд умов грузинській стороні. Він також висловив упевненість, що найближчим часом Південна Осетія ввійде до складу Росії, об’єднавшись з Північною Осетією. Про це повідомляють РІА «Новости».

Виступаючи в суботу перед журналістами, Едуард Кокойти сказав, що в зв’язку з тим, що грузинська сторона не хоче мати переговори і не хоче виконувати досягнуті домовленості, «південноосетинська сторона повідомляє про припинення яких-будь відносин із Грузією, за винятком роботи в змішаній робочій групі і змішаній групі експертів».

Кокойти зазначив, що ці відносини не будуть відновлені допоти, допоки Грузією не буде виконано низку умов. Першою умовою, за його словами, має стати прийняття грузинською стороною закону про реституцію, тобто відновлення грузинських біженців у своїх правах. Друга умова – парламент Грузії має дати політичну оцінку подіям 1989-1991 років із визнанням геноциду південносетинського населення. І третє – грузинська сторона повинна відшкодувати Південній Осетії збитки, що за сумарними оцінками експертів становить 34 мільярдів карбованців за цінами 1991 року, сказав Кокойти.

Едуард Кокойти також висловив упевненість, що найближчим часом Південна Осетія ввійде до складу Росії, об’єднавши з Північною Осетією.

«Ми поважаємо міжнародне право і міжнародні закони, поважаємо територіальну цілісність будь-якої держави, у тому числі Республіки Грузії, але Південна Осетія жодної причетності до Грузії не має»,- додав Кокойти.

«Найближчим часом ми позбудемося від префіксів Північна і Південна, і єдина Осетія, у цьому я не сумніваюся, буде в складі Російської Федерації», - впевнений Кокойти. І нагадав, що вже спрямовано звернення південно-осетинської сторони до Думи і керівництва Росії про прийняття Південної Осетії до складу РФ.

За його словами, з моменту припинення існування Грузинської РСР і дії угоди 1921 року народ Південної Осетії «став вільним суб’єктом і проголосив свою незалежність і проголосував за вступ до складу Росії». При цьому Кокойти зазначив, що до південно-осетинської проблеми в цілому необхідно підходити з позиції «розділеного народу».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus