УКРАЇНА

20:01

22.06

Влада

Російська мова в Україні – принижена та безправна?

0

Кримські комуністи знову наполягають на наданні російській мові статусу офіційної. У зв’язку з цим вони закликали кримчан розпочати збір підписів на підтримку відповідних змін до Конституції України, повідомляє «Німецька хвиля».

Як повідомила секретар кримського республіканського комітету КПУ Тетяна Єжова, збір підписів розпочнеться на півострові вже наступного тижня і проводитиметься міськими та районними осередками партії.

У травні Конституційний Суд України відмовився розглядати законопроект про надання російській мові статусу офіційної, автором якого є лідер кримських комуністів Леонід Грач, оскільки його підтримали в українському парламенті лише 165 депутатів, тоді як відповідно до Конституції треба було зібрати не менше 300 підписів. Таким чином, переконані комуністи, правлячий режим заблокував вирішення надзвичайно важливого для українського суспільства питання і російська мова в Україні залишається приниженою та безправною.

Однак оглядачі в Криму вважають ініційований збір підписів піар-акцією, націленою на вибори до парламентів України та Криму в 2006 році. Рішення Конституційного Суду є остаточним і не підлягає оскарженню, і тому заклики на захист російської мови розраховані на приваблення голосів російськомовних кримчан, які складають більшість на півострові.

Така акція вигідна і проросійським організаціям, з якими ліві можуть створити єдиний блок на виборах парламенту автономії. Нещодавно Всеукраїнське об’єднання ”Нащадки Богдана Хмельницького”, яке також очолює Леонід Грач, уклало угоду про співпрацю, зокрема і на виборах, із партією ”Русский Блок».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus