УКРАЇНА

13:55

21.05

Влада

У Брюсселі презентували «Енергоатом»

0

Презентація національної атомної енергогенеруючої компанії (НАЕК) «Енергоатом» відбулася в Брюсселі 10 червня в перебігу «круглого столу» на тему «Ядерна безпека в Україні: європейська перспектива», організованого за сприяння Транс’європейської асоціації політичних досліджень. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Мета презентації - донести до європейської громадськості інформацію про розвиток ядерної енергетики в Україні, а також ознайомити з рівнем безпеки на її атомних електростанціях (АЕС).

Особливу увагу було приділено реалізації проекту завершення будівництва енергоблоків Хмельницької і Рівненської АЕС. Міністр палива та енергетики України Сергій Тулуб нагадав учасникам засідання, що Україна добудовує ці енергоблоки самостійно - без залучення кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). Він запевнив, що при добудуванні енергоблоків будуть витримані найвищі міжнародні стандарти ядерної безпеки.

Міністр запросив профільні міжнародні організації відвідати Україну і перевірити стан ядерної безпеки на діючих енергоблоках АЕС, зазначивши, що українська сторона з вдячністю сприйме пропозиції експертів про шляхи її підвищення. Тулуб додав, що, за оцінками міжнародних організацій, Запорізька АЕС входить до числа трьох найбільш безпечних АЕС у світі.

Представник Єврокомісії, радник генерального директорату з питань транспорту й енергетики Дерек Тейлор, своєю чергою, заявив, що проблема ядерної безпеки дуже важлива для Євросоюзу. Він нагадав, що в 2003 році, незважаючи на рішення ряду європейських країн про поступове зниження темпів розвитку ядерної енергетики, її частка в загальному виробництві електроенергії в ЄС становила 31% - найвищий показник за всю історію існування союзу.

Коментуючи становище справ у ядерній енергетиці України, Тейлор зазначив відкритість і готовність до співробітництва, що демонструє українська сторона. Він повідомив, що з 1991 року Євросоюз у рамках програми Tacis «Ядерна безпека» надав Україні близько 500 мільйонів євро, або 44% загальної суми фінансування за цією програмою.

Крім того, Тейлор високо оцінив зусилля України щодо добудування енергоблоків Хмельницької і Рівненської АЕС.

Він повідомив, що стан безпеки українських АЕС було визначено компанією Riskaudit, і висловив сподівання, що ця перевірка дозволить Раді директорів ЄБРР 6 липня прийняти рішення про надання «Енергоатому» кредиту для підвищення безпеки енергоблоків.

«Енергоатом» здійснює експлуатацію чотирьох діючих АЕС України, до складу яких входять 13 ядерних енергоблоків із загальною встановленою потужністю 11835 мегават.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus