УКРАЇНА

09:58

21.05

Влада

Посол Казахстану: «Одеса – Броди» заздалегідь збитковий проект

0

Посол Казахстану в Україні Амангельди Жумабаєв висловив сумніви щодо доцільності участі казахстанських нафтових компаній у проекті транспортування нафти трубопроводом «Одеса – Броди» на сьогоднішньому етапі. Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр» .

«Звичайно, Україна хоче, щоб трубопровід «Одеса – Броди» працював і приносив користь, - відзначив Жумабаєв. – Однак, безсумнівно і те, що ми не можемо і не будемо змушувати наші компанії працювати у заздалегідь збиткових проектах». Дипломат відзначив, що Казахстан не має жодних проблем з нестачею експортних потужностей і сьогодні реалізує відразу кілька проектів будівництва нових трубопроводів і розширення існуючих. «Очевидно, нафтопровід «Одеса – Броди» буде конкурувати з цими проектами», - заявив Амангельди Жумабаєв. Він підтвердив, що вся нафта, яку видобувають казахські нафтові компанії, «сьогодні вже розподілена і говорити про конкретні обсяги нафти (для «Одеса – Броди»), які ще необхідно знайти, передчасно».

Відповідаючи на питання про вплив проблеми пропускної здатності Босфору на плани збільшення транспортування нафти через південні порти України, дипломат зазначив, що ця проблема існує давно, однак це не означає, що цей маршрут недоцільний. «Існують міжнародні норми, - сказав Жумабаєв, - на основі яких сторони шукають шляхи консенсусу, домовляються. Не слід також забувати, що ці середземноморські протоки приносять чималий прибуток самій Туреччини і є гарантією енергетичної безпеки в плані імпорту нафти для багатьох європейських країн».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus