УКРАЇНА

17:47

25.04

Влада

Суддю, що дозволив заарештувати Болюру, можуть звільнити

0

Член Вищої ради юстиції, голова комітету ВР з питань правової політики Василь Онопенко на підставі звернення групи народних депутатів України вніс до Вищої ради юстиції України подання про звільнення судді Шевченківського районного суду м. Києва Олександра Шостака з посади судді з підстав, передбачених п.5 ч.5 ст.126 Конституції України (порушення присяги судді). Про це «УНІАН» повідомили в комітеті ВР з питань правової політики.

Приводом для подання стало те, що суддя О.Шостак, під головуванням якого розглядається кримінальна справа щодо колишнього бухгалтера корпорації ЄЕСУ Антоніни Болюри, вчинив дії, в яких є ознаки порушення присяги судді, зокрема, „проігнорував норми Кримінально-процесуального кодексу та невмотивовано віддав розпорядження заарештувати важкохвору людину, перетворюючи правосуддя у жорстоке катування”.

Водночас, в прес-службі ВРЮ сказали, що поки інформації про подання В.Онопенка, в них немає.

Нагадаємо, що 19 травня 2004 року під час чергового судового засідання суддя О. Шостак виніс ухвалу про зміну міри запобіжного заходу А.Болюрі з підписки про невиїзд на отримання під вартою, мотивуючи це тим, що підсудна не з’явилася на засідання без поважної причини.

Водночас, як стверджує адвокат А. Болюри, Наталя Пуденко, напередодні засідання вона письмово надіслала О.Шостаку довідку з Інституту кардіології ім. Стражеска, в якій, відповідно до висновку консиліуму лікарів, було вказано, що 17 травня А.Болюру бригадою швидкої допомоги було госпіталізовано через загострення кардіологічної хвороби, і вона потребує стаціонарного лікування. Але, зазначила адвокат, суддя О.Шостак не взяв до уваги цей документ, виносячи ухвалу.

Сьогодні, 11 червня, Шевченківський суд Києва переніс заплановане на сьогодні судове засідання у справі стосовно одного з колишніх керівників корпорації ЄЕСУ, головного бухгалтера цієї компанії Антоніни Болюри на 30 червня. Пояснюючи причини переносу засідання, адвокат А.Болюри Наталя Пуденко повідомила, що ще не готові результати судово-медичної експертизи про стан здоров’я її підзахисної (судмедекспертиза мала визначити, чи відповідає стан здоров’я А.Болюри умовам утримання в Лук’янівському СІЗО.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus