УКРАЇНА

10:31

27.05

Влада

Дата розгляду в суді справи UMС буде відома наступного тижня

0

Справу щодо повернення в державну власність 51%-ої частки в СП «Український мобільний зв’язок» (UMС), що належала національному операторові зв’язку ВАТ «Укртелеком», буде розглядати господарський суд Києва, повідомив у сьогодні в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» начальник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко.

За його словами, справа буде слухатися за заявою заступника генпрокурора України Ольги Колінько в інтересах ФДМ до Кабміну, ВАТ «Укртелеком», російського оператора зв’язку ВАТ «Мобільні Телесистеми» (МТС) і голландської фірми TeleDanmarkInternational.

В інформаційному центрі господарського суду Києва агентству повідомили, що про дату першого судового засідання буде відомо наступного тижня. При цьому додали, що суддею в справі буде виступати Сергій Балац.

Як уточнив начальник прес-служби Генпрокуратури, подання позову стало одним з наслідків перевірки Контрольного ревізійного управління, що ще не закінчена.

Відповідаючи на запитання агентства з приводу розповсюджуваної в російських ЗМІ інформації про порушення кримінальних справ відносно колишнього керівництва ВАТ «Укртелеком», С.Руденко відповів: «На 1 червня жодних кримінальних справ стосовно керівництва «Укртелекому» не було порушено». Також начальник прес-служби прокуратури наголосив, що перевірка КРУ ще продовжується і робити подальші прогнози про можливості порушення кримінальних справ ще рано.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України подала до господарського суду позов з вимогою визнати недійсними всі угоди і нормативні акти, якими відчужено 51%-ву частку в СП «Український мобільний зв’язок» (UМС), що належала національному операторові зв’язку ВАТ «Укртелеком».

Генпрокуратура вважає, що нормативні акти Кабінету міністрів і Фонду держмайна (ФДМ) України, на підставі яких ця частка була продана російському операторові зв’язку ВАТ «Мобільні Телесистеми» (МТС), суперечать українському законодавству.

У листопаді 2002 року компанія «МТС» уклала договори про купівлю 57,66%-ої частки в UМС за 194,2 млн. дол, у тому числі 25% - в «Укртелекому» за 84,2 млн. дол, а також по 16,33% акцій за 55 млн. дол - у компаній DeutscheTelekom (Німеччина) і KPN (Нідерланди). Угоди були завершені на початку березня 2003 року.

Крім того, МТС уклало договір опціону з «Укртелекомом» про придбання 26%-ої частки в UМС, що залишилась в нього, за 87,6 млн. дол. МТС реалізувало опціон у червні 2003 року. МТС і TeleDanmarkInternational (Данія) також підписали договір опціону на купівлю16,33%-ої частки в UМС за мінімальною ціною 55 млн. дол. Її продали в липні 2003 року за 91,7 млн. дол. Таким чином, МТС зосередило в себе 100%-ву частку в UМС і в квітні поточного року вирішило перетворити СП у ЗАТ.

UМС є лідером на ринку мобільного зв’язку України, обслуговуючи понад 4,35 млн. абонентів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus