УКРАЇНА

00:07

25.05

Влада

Словаччина зриває експеримент з прокачування нафти з Бродів

0

Проведення експерименту з прокачування легкої нафти трубопроводом «Дружба» із Бродів на чеський НПЗ «Кралупи» заблоковано через Словаччину. Як повідомляє «Обком», про це в листі на ім’я віце-президента Єврокомісії Лойоли де Паласіо заявляє український віце-прем’єр Андрій Клюєв.

Він стверджує, що словацька компанія Transpetrol, посилаючись на необхідність залучення російської сторони, не дає дозвіл на транзит нафти, що «свідчить про лобіювання інтересів російських нафтових компаній, зокрема, компанії ЮКОС, яка володіє 49% акцій Transpetrol», контрольним пакетом акцій Transpetrol володіє уряд Словаччини. Клюєв також відзначив, що рішення уряду про використання нафтопроводу Одеса – Броди для транспортування каспійської нафти на європейський ринок є остаточним і незмінним.

Нагадаємо, що в рамках експерименту планується прокачати від Бродів по трубопроводу «Дружба» на чеський НПЗ 20 тисяч тонн легкої української нафти. Експеримент проводиться в рамках проекту зі створення Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору з використанням нового українського нафтопроводу Одеса – Броди. Планується, що легка каспійська нафта буде надходити трубопроводом Одеса – Броди і далі качатися по нафтопроводу «Дружба» у послідовному режимі з російською експортною сумішшю Urals.

Протокол про умови експериментального прокачування легкої нафти підписали на початку квітня 2004 року «Укртранснафта», словацька Transpetrol, чеські компанії Mero і Unipetrol. Transpetrol мала намір до 17 квітня підготувати резервуари для прийому легкої нафти, а на початку травня завершити їхнє очищення від російської нафти Urals, щоб провести експеримент у травні. Проте ці плани не здійснилися.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus