УКРАЇНА

08:07

23.05

Влада

Україна і Румунія разом подумають про канал «Дунай-Чорне море»

0

Президент Леонід Кучма доручив Кабінетові Міністрів створити робочу групу з урядом Румунії для того, щоб обговорити будівництво каналу «Дунай-Чорне море», серед іншого його екологічні аспекти. Про це повідомив на брифінгу заступник голови Адміністрації Президента, начальник Головного аналітичного управління Василь Базів, повідомляють «Українські Новини».

За словами Базіва, Леонід Кучма під час самміту в Мамаї (Румунія) домовився з Президентом Румунії Іоном Ілієску про те, щоб створити таку робочу групу. У цій робочій групі мають взяти участь міністри охорони навколишнього середовища обох країн.

Базів наголосив, що будівництво каналу «Дунай-Чорне море» екологічно обґрунтоване і його будівництво ведеться в умовах відкритості. І додав, що Україна постійно інформує румунську сторону про будівництво каналу, а міжнародні організації про те, як воно впливає на біосферний заповідник.

«Твердження деяких організацій, що цей канал визначений кращим, без врахування думок екологів, безпідставне», - сказав Базив. І додав, що ні за яких умов Україна не може відмовитися від будівництва каналу.

Нагадаємо, що в травні Міністерство транспорту розпочало будівництво глибоководного судноплавного каналу Дунай-Чорне море по гирлу Бистре. Гирло Бистре є частиною заповідника, що входить до світової мережі біосферних резервів ЮНЕСКО, а також до складу водно-болотних угідь міжнародного значення.

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) протестує проти будівництва Україною судноплавного каналу в незайманій частині дельти Дунаю. Своєю чергою, екологи США закликали Україну «провести необхідну неупереджену оцінку запропонованого каналу і обрати маршрут (будівництва каналу), що мінімізує руйнуючий вплив на навколишнє середовище». Вони вважають, що запланований шлях будівництва каналу заподіє значну шкоду навколишньому середовищу в екологічно чутливому районі дельти Дунаю - гирлі Бистре, що є частиною заповідника, який входить до світової мережі біосферних резервів ЮНЕСКО, а також до складу водно-болотних угідь міжнародного значення.

Румунія також висловила занепокоєння будівництвом Україною каналу «Дунай-Чорне море».

Раніше Національна академія наук виступала проти будівництва каналу, вважаючи, що це зруйнує розташований там заповідник.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus