УКРАЇНА

13:14

19.06

Влада

Вартість «Укриття» перевищить мільярд доларів

0

Нова вартість будівництва об’єкту «Укриття» (захисної оболонки над четвертим блоком Чорнобильської АЕС) за розрахунками українських спеціалістів тепер становитиме 1,09 мільярда доларів США. Про це сказав заступник голови адміністрації президента Василь Базів, повідомляють «Українські Новини».

За його словами, цю суму збільшено на підставі розрахунку вартості матеріалів, інтелектуального забезпечення, а також стану самого об’єкта. Базів висловив надію, що Україні вдасться зібрати суму на будівництво «Укриття», зважаючи на те, що стан станції – проблема не тільки внутрішня, але й планетарна.

Базів також повідомив, що 21 червня пройде асамблея країн-донорів Чорнобильського фонду «Укриття».

Нагадаємо, що 7 червня 2004 року президент Леонід Кучма доручив Кабінету Міністрів забезпечити затвердження концептуального проекту захисної оболонки над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції. Крім того, Кучма зобов’язав Кабмін розглянути ефективність керування станцією керівником державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» і вирішити питання його подальшого перебування на цій посаді.

Раді національної безпеки та оборони Кучма доручив підготуватися до розгляду питання про виконання робіт зі зняття з експлуатації ЧАЕС і перетворення об’єкта «Укриття» в екологічно безпечну систему.

У березні 2004 року Європейський банк реконструкції і розвитку оголосив тендер на будівництво Нового безпечного укриття над четвертим енергоблоком ЧАЕС.

У січні 2002 року Міністерство палива та енергетики призначило Юрія Неретіна директором державного підприємства «Чорнобильська атомна електростанція» замість звільненого у грудні Віталія Толстоногова.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus