УКРАЇНА

21:17

25.05

Влада

Голова ВС Грузії пішов за власним бажанням

0

Голова Верховного суду Грузії Лато Чантурія подав у відставку. Про це він заявив у п’ятницю, 11 червня, на брифінгу в Тбілісі. Л.Чантурія мотивував своє рішення тим, що за останні п’ять років, що він обіймав посаду глави Верховного суду, «вичерпав свої можливості».

«Сьогодні настала нова епоха державного будівництва, і в мене є велике бажання прийняти в ньому активну участь, але це неможливо зробити, знаходячись на посаді голови Верховного суду», - сказав Л.Чантурія.

Чантурія наголосив, що щасливий своїм внеском у будівництво нової Грузії і реформування її судової влади. Але при цьому зазначив: «Я втомився від мовчання і незаслуженої критики і докорів».

У своєму виступі Чантурія відзначив, що за п’ять років перебування на посаді голови Верховного суду він залишався непідкупним і незалежним суддею.

«Якби це було не так, то не були б ухвалені рішення про відмовлення від екстрадиції чеченців, про звільнення Гурама Абсандзе й інші гучні рішення», - сказав Чантурія.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі задовольнив прохання голови Верховного Суду і відправив його у відставку.

Прем’єр міністр Грузії Зураб Жванія, коментуючи відставку, заявив, що для нього рішення Чантурії було несподіваним.

«Мені дуже шкода, але, ймовірно це було його особисте рішення, - сказав прем’єр-міністр. - Для президента і для мене Володимир Чантурія - дуже значна особистість і, якщо в нього буде бажання продовжити роботу на державній службі, ми б із задоволенням з ним співробітничали», - сказав Зураб Жванія.

Відповідно до конституції Грузії Голову Верховного суду, терміном не менш ніж на 10 років, обирає парламент Грузії, простою більшістю, за поданням президента країни.

41-літній Ладо Чантурія обіймав посаду голови Верховного суду з 1999 року.

За матеріалами «Інтерфакс», РІА «Новости», «Росбалт»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus