УКРАЇНА

01:16

26.05

Влада

Ющенко не веде переговори з Морозом щодо політреформи

0

Блок «Наша Україна» не веде переговорів про участь у конституційній реформі у запропонованому парламентською більшістю вигляді. Про це заявив уповноважений представник фракції блоку, народний депутат Юрій Костенко, відповідаючи на запитання про стан переговорів лідера блоку Віктора Ющенка з лідером СПУ Олександром Морозом з приводу участі в конституційній реформі повідомляють «Факти, ICTV».

Костенко підтвердив, що Мороз «висуває у вигляді умови своєї участі в коаліції на президентських виборах голосування «Нашої України» з конституційної реформи».

«Є законопроект 3207-1, що фактично містить позиції, підтримувані фракцією. Якщо О.Мороз також підтримає цей законопроект, і наполягатиме на його розгляді, «Наша Україна» готова буде його підтримати», - зазначив Костенко.

Він вважає, що в робочій групі з підготовки погодженого законопроекту з політреформи, за основу якого взято законопроект 4180, «намагаються переключити увагу на номер законопроекту, а не на його суть». Костенко, наголосив, що «Наша Україна» не голосуватимемо 4180. Це - 4105. «Те, що відбувається зараз, – продовження маніпулювання так званою політичною реформою», - підкреслив він.

Депутат також вважає за ймовірне голосування на цій сесії законопроекту, підготовленого блоком «Наша Україна», про що раніше заявляв лідер блоку Віктор Ющенко.

«На наступній сесії ми зможемо проголосувати його в другому читанні», - впевнений він. Однак при цьому Костенко вважає нереальним голосування за кожним із законопроектів з політреформи до закінчення президентських виборів.

«Сьогодні це непосильне завдання ні для кого, тому що йдеться не про позиції «Нашої України», а про те, що кандидати в президенти, у першу чергу, від влади, не допустять, щоб майбутній президент втратив свої повноваження. Блокувати голосування буде не «Наша Україна», а більшість або його частина», - сказав депутат.

Водночас, координатор парламентської більшості, член робочої групи Степан Гавриш вважає за можливе домовленість з блоком «Наша Україна».

«Участь «Нашої України» у конституційній реформі можлива у випадку підписання політичної угоди між «Нашою Україною» і іншими членами широкої коаліції. Ми готові до такого діалогу на базі будь-якого законопроекту, що отримав висновки Конституційного суду. Головне, щоб були заявлені базові позиції, на принципах яких «Наша Україна» готова взяти участь у конституційній реформі, і підписано відповідний документ», - сказав він. І зауважив, що наразі триває робота над законопроектом 4180, а наступне засідання робочої групи заплановано на понеділок.

Законопроект 3207-1 (автори - Анатолій Матвієнко, Віктор Мусіяка, Олександр Мороз, Юрій Ключковский), отримав позитивні висновки Конституційного суду.

У законопроекті пропонується, зокрема, скоротити кількість депутатських голосів, необхідних для прийняття Верховною Радою рішення про відсторонення президента країни від посади в порядку імпічменту, надати право прем’єрові призначати і звільняти глав держадміністрацій.

Проект також передбачає введення імперативного мандату.

Президентові надається право достроково розпустити парламент у випадку, якщо впродовж 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання Верховної Ради розпочатися не можуть, якщо впродовж 60 днів після складання повноважень (відставки) Кабінету міністрів парламент не затвердив новий склад уряду. Передбачається також проведення адміністративно-територіальної реформи, зокрема, надання статусу громад одному або кільком населеним пунктам. Законопроект 4180 (автори - Степан Гавриш, Раїса Богатирьова) фактично ідентичний не підтриманому депутатами законопроекту 4105.

Він передбачав перерозподіл повноважень між парламентом і президентом з метою оформлення парламентсько-президентської форми правління, обрання президента України шляхом всенародного голосування, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до 5 років, введення імперативного мандату.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus