УКРАЇНА

05:30

24.05

Влада

Південна Осетія проситься в Росію

0

Президент самопроголошеної Республіки Південна Осетія Едуард Кокойти прибув до Москви для передачі президентові Росії і Федеральним зборам офіційного звертання про входження Південної Осетії до складу Російської Федерації. Про це повідомляє РБН.

«Мета мого візиту до Москви – передати звертання від парламенту Південної Осетії і президента Федеральним зборам Росії, а також президенту РФ Володимиру Путіну про входження Південної Осетії до складу Росії», – заявив Кокойти. У звертанні Південна Осетія просить визнати цю республіку, на що, за словами Кокойти, вона має і політичні, і правові, і історичні підстави, а прохання включити Південну Осетію до складу Росії не суперечить міжнародному праву.

Кокойти відзначає, що керівництво Грузії не в змозі виконати зобов’язання, досягнуті під час переговорів і сприяє ескалації обстановки в регіоні. Зокрема, Грузія підсилює свої блок-пости.

Своєю чергою, голова комітету зі справ СНД Андрій Кокошин повідомив, що Держдума має намір детально вивчити звертання про можливе входження республіки до складу Росії. За словами Кокошина, офіційно Держдума ще не одержувала такого звертання, однак депутати мають намір отримати експертизу і висновок з цього питання як від правознавців і юристів, так і від експертів-міжнародників.

Нагадаємо, що останнім часом відносини між Грузією і Південною Осетією різко загострилися. Справа дійшла до того, що Грузія ввела в зону конфлікту спецназ, внутрішні війська і військову авіацію. Проте, завдяки втручанню Росії, силового захоплення республіки вдалося уникнути.

Південна Осетія – невизнана кавказька республіка, що раніше входила до складу Грузії. Тбілісі на сьогоднішній день контролює 40% території Південної Осетії. Нинішнє керівництво республіки дотримується курсу зближення з Росією і відмежування від Грузії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus