УКРАЇНА

10:57

24.05

Влада

Південна Осетія готується до війни?

0

Південна Осетія готується до війни. Так коментують ЗМІ Грузії події, що відбуваються в республіці, раніше — Південно-Осетинської автономній області, яку було скасовано першим президентом Грузії Звіадом Гамсахурдія, повідомляє «Росбалт».

За інформацією грузинських журналістів, допомогти осетинам до курортного містечка Джава в горах Південної Осетії прибуло 2 тис. козаків. Раніше збройні козаки брали активну участь у грузино-абхазькому конфлікті на стороні Абхазії. Також ЗМІ стверджують, що президент Південної Осетії Едуард Кокойти випустив з в’язниць 200 рецидивістів — як військовий резерв. Мирному населенню влада роздає зброю. На кордоні з Грузією мобілізовано військову техніку. Осетинські військовослужбовці риють на кордоні окопи.

Кокойти не довіряє новому керівництву Грузії і його запевненням, що грузино-осетинський конфлікт буде вирішений мирним шляхом. На думку екс-глави Аджарії Аслана Абашидзе, обстановка нагадує травневі події в Аджарії.

За неофіційною інформацією, «гуманітарний штурм» Цхінвальского регіону з боку Тбілісі привів до репресій у Південній Осетії. Від займаних посад за лояльність до Тбілісі звільнено кількох високопосадовців, серед інших секретар Ради Безпеки і міністр енергетики. Допитували сільську жительку, яка пригощала пивом і осетинськими коржами прибулих у регіон міністра сільського господарства Грузії та супроводжуючих його осіб. Влада Південної Осетії заборонила відновлення залізниці на підступах до Цхінвалі. Як відомо, фінансування відповідних робіт за розпорядженням Михайла Саакашвілі взяла на себе грузинська сторона.

Грузинські військові та важка бронетехніка дислоковані в місті Горі, недалеко від кордону з Південною Осетією. Йде також ротація грузинського миротворчого контингенту в зоні конфлікту: до кінця тижня його чисельність буде становити 500 осіб. У Цхінвальський регіон у рамках грузинської миротворчої квоти Тбілісі також уведе військову техніку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus