УКРАЇНА

13:01

21.06

Влада

Євроінтеграція України шкодить Польщі

0

Вступ України до ЄС може суперечити інтересам Польщі. Таку думку на сторінках впливової польської газети Rzecpospolita висловив редактор квартальника “Політична критика” Кшиштоф Ішковський, повідомляє радио «Свобода».

Приводом для статті стало те, як зізнається сам автор, що польський прем’єр Марек Бєлка звернувся нещодавно до держав Європейського Союзу із пропозицією пообіцяти Україні можливість майбутнього членства. “Ризик, що ця пропозиція дочекається позитивного відгуку, на щастя, є невеликим”, – пише автор статті. Натолмість Ішковський розглядає принаймні три причини, чому навіть теоретичне членство України в ЄС шкодить інтересам Польщі.

По-перше, тому що розширення ЄС ще на одну бідну країну означало би зростання конкуренції за європейські кошти на структурні зміни та розвиток бідних регіонів. У випадку України з її великою територією і численним населенням, а водночас низьким ВВП, ця конкуренція, на думку Ішковського, була би особливо гострою.

По-друге, автор статті вважає, що вступ України до Євросоюзу призвів би до його роподілу на так звану “Європу двох швидкостей”, тобто більш та менш розвинуту. В цій ситуації можна не сумніватися, що Польща опинилась би у тій слабшій групі разом з Україною, тобто подалі від Західної Європи.

І нарешті третім поянення шкідливості прийняття України до ЄС, автор називає те, що “при існуючих місцних економічних і політичних зв’язках Києва та Москви, членство України в Євросоюзі означало би фактично посилення у ньому впливів Росії”.

Погляди Кшиштофа Ішковського можливо не привернули би до себе уваги, якби їх не опублікувала відома щоденна газета. Відтак у тій же газеті з’явилася стаття-відповідь речника польського МЗС Боґуслава Маєвського, в котрій йдеться, що офіційне ставлення Польщі до України не змінилося.

Речник МЗС Польщі заявив, що тези Ішковського не мають нічого спільного із офіційною зовнішньою політикою Польщі. Натомість Маєвський повторив, що зближення України із Заходом і з Європейським Союзом є одним із головних пріоритетів польської зовнішньої політики.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus