УКРАЇНА

13:18

19.06

Влада

Катування ув’язнених в Іраку – частина політики США?

0

Катування і неправомірне поводження з іракськими ув’язненими стали результатом проведеної американською владою політики ігнорування Женевських конвенцій, стверджує правозахисна організація Human Rights Watch (HRW). За словами її представників, «жахи», зафіксовані на фотографіях у багдадській в’язниці Абу-Грейб, стали прямим наслідком цієї політики. Про це повідомляє «BBC».

Правозахисники вимагають від Вашингтона довести заяви про те, що це були усього лише дії окремих індивідуумів, і оприлюднити усі відповідні урядові документи.

Правозахисники стверджують, що знущання в іракських в’язницях - це наслідок прийнятого Білим домом після 11 вересня 2001 року рішення ігнорувати внутрішнє і міжнародне право.

У доповіді HRW йдеться також, що Вашингтон вирішив ігнорувати і власне, і міжнародне законодавство в області прав людини, знущаючись над ув’язненими і принижуючи їх з метою одержати потрібних відомостей. У числі таких знущань автори документа називають позбавлення ув’язнених сну на тривалий час, підвішування їх і роздягання.

Правозахисники пишуть, що за останні два роки уряд США приховував або не вживав заходів із приводу цілої низки серйозних обвинувачень у катуваннях і знущаннях - доти, поки публікація в пресі фотографій з в’язниці Абу-Грейб не викликала гніву в усьому світі.

Нагадаємо, увага світової громадськості до зловживань у в’язницях різко зросла після публікації фотографій з іракської в’язниці Абу-Грейб. В американському військовому суді в Іраку проходять судові процеси над сімома військовослужбовцями США, обвинувачуваними в знущаннях над іракськими полоненими. Військовий трибунал уже визнав винними трьох американських військовослужбовців.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus