УКРАЇНА

12:40

20.06

Влада

НАТО в Іраку має активізуватися

0

Одноголосна ухвала Радою Безпеки ООН резолюції щодо Іраку залишає позаду розбіжності міжнародного співтовариства і знаменує «повернення до єдиного бачення майбутнього Іраку». Таку оцінку резолюції дали президент США Джордж Буш і прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер на двосторонній зустрічі 9 червня на Сі-Айленді /штат Джорджия/.

Джордж Буш і Тоні Блер думають, що НАТО має грати більш серйозну роль в Іраку після 30 червня, коли влада в країні буде передана Тимчасовому урядові. Буш заявив, що майже 15 країн, що входять у коаліцію, є членами альянсу, і цьому можна надати тепер офіційний статус. «Ми будемо працювати з нашими друзями з НАТО для того, щоб хоча б зберегти свою роль, або навіть розширити її в чомусь», - сказав американський президент, що наголосив, що мова йде про «роботу над питаннями гарантування безпеки».

Як повідомив високопоставлений представник адміністрації США, під час бесіди обговорювали питання про багатонаціональні сили в Іраку. «Ми були б раді, якби інші країни надали свої контингенти для багатонаціональних сил, - сказав американський представник. - Відсутність резолюції називалося однією з причин небажання посилати в Ірак свої війська». «Ми вважаємо, що резолюція дає політичний імпульс країнам зробити більше» у цьому напрямку, заявив він.

Буш і Блер висловилися також за розширенні ролі НАТО в Іраку. Обидва лідери «розуміють труднощі, пов’язані з розширенням ролі НАТО, зокрема, тривалі хитання Франції і Німеччини з приводу збільшення своїх сил», зазначив представник США. «Конкретні деталі не обговорювали, мова йшла про завдання більшого залучення сил НАТО», сказав він, наголосивши, що це питання стоятиме на майбутньому самміті НАТО в Стамбулі.

На думку США і Великої Британії, успішне прийняття резолюції щодо Іраку закладає також основу для роботи і прийняття розширеної регіональної ініціативи щодо Близького Сходу і північної Африки лідерами «вісімки» на Сі-Айленді.

За матеріалами «ІТАР-ТАСС», «BBC», «Lenta.ru».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus