УКРАЇНА

20:08

22.06

Влада

Україна вітає нову резолюцію ООН щодо Іраку

0

Україна вітає одностайне ухвалення Радою Безпеки ООН нової резолюції щодо Іраку, за якою місцевий Перехідний уряд візьме повну відповідальність і владу до 30 червня. Про це заявила прес-служба Міністерства закордонних справ, повідомляють «Українські Новини».

Україна вважає, що ця резолюція свідчить про рішучість міжнародного співтовариства сприяти вирішенню конфлікту в Іраку, відновленню його незалежності і повного суверенітету.

Україна зазначає, що остаточне рішення про тривалість і умови подальшого перебування багатонаціональних сил в Іраку мають визначаться в інтересах іракського народу відповідно до положень ухвалення резолюції.

Україна також заявляє, що докладе максимальних зусиль для налагодження ефективного співробітництва між іракськими силами безпеки і багатонаціональних сил.

Україна закликає всі зацікавлені сторони об’єднати зусилля для реалізації положень ухваленої резолюції для максимально швидкої стабілізації в Іраку і побудови демократичного, плюралістичного, федеративного, цілісного Іраку.

Як повідомлялося, Рада безпеки ООН на засіданні в Нью-Йорка у вівторок одностайно ухвалила нову резолюцію щодо Іраку. Усі 15 членів Ради віддали свої голоси за проект, запропонований США і Британією.

У четвертому за рахунком варіантом тексту США і Великобританія намагалися піти назустріч практично усім вимогам колег з Ради Безпеки ООН.

Зокрема, прийняте запропоноване Францією виправлення, відповідно до якого іракський уряд зможе контролювати хід воєнних операцій багатонаціональних сил на території країни.

Відповідно до резолюції, командування коаліції буде письмово сповіщати уряд Іраку про плани операцій. Крім того, у підсумковому варіанті резолюції чітко прописано, що окупаційні війська мають залишити Ірак, якщо таке прохання надійде від уряду країни після передачі йому суверенітету.

Документ надає іракськькому уряду право вільно і самостійно визначати політичне майбутнє країни і контролювати усі фінансові та природні ресурси. При цьому уряд країни зобов’язується докласти всіх зусиль для створення «демократичного Іраку, у якому цілком дотримуються політичних свобод та прав людини».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus