УКРАЇНА

21:01

24.04

Влада

Краще продати «Криворіжсталь», ніж залишити державі?

0

Відомий економіст, колишній радник українського уряду, а нині директор програм по Росії та Євразії Фундації Карнеґі Андрес Ослунд не вбачає нічого поганого у тому, що «Криворіжсталь» може дістатися українським олігархам. Найголовніше, на його думку, віддати завод у приватні руки. Таку думку він висловив в інтерв’ю радіо «Свобода».

Ослунд погоджується з тим, що олігархи намагаються купити завод зараз, напередодні виборів, бо не очікують, що президент Кучма контролюватиме ситуацію після виборів. Але при цьому він не вбачає нічого поганого у тому, що «Криворіжсталь» дістанеться українським олігархам, хоча і зазначає, що проведення конкурсу мало б бути чесним:

«Нічого поганого у тому, що вони куплять комбінат, немає, але погано те, що вони можуть це зробити у змові проти інших учасників конкурсу з-за кордону», зазначив він.

На відміну від інших західних оглядачів, Ослунд вважає, що західні інвестори спокійно сприймуть продаж «Криворіжсталі» внутрішнім інвесторам.

«Гадаю, ринки сприймуть це спокійно і вважатимуть, що добре, що компанію приватизують взагалі, а не продовжують тримати у державних активах», сказав він. І додав, що «це можна порівняти з приватизацією «Славнєфті» в Росії, коли «ТНК» та «Сібнєфть» купили компанію кулуарно за дві третини її ринкової ціни. Але ціна все одно була високою, і головне, що підприємство приватизується, а не те, як воно приватизується».

За словами Ослунде, місцеві інвестори в Росії, Україні, Казахстані довели, що вони часто є кращими господарями, ніж іноземці, особливо, коли йдеться про господарювання у таких непростих умовах, як у країнах з перехідною економікою.

Проте, на думку інших оглядачів, саме прихід іноземних компаній і змінює умови господарювання у пострадянських країнах у бік цивілізованого ринку.

Головними фаворитами тендеру на купівлю 93% акцій компанії «Криворіжсталь» оглядачі називають двох найбільших українських олігархів, пов’язаних із Президентом Леонідом Кучмою – Рената Ахметова та Віктора Пінчука.

На думку оглядачів, на яких посилаються впливові західні видання, умови конкурсу виписані ніби спеціально для них. «Аукціон з продажу компанії «Криворіжсталь» - це таке шахрайство, яке вже схоже на жарт», - писав минулого тижня впливовий британський часопис «Економіст».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus