УКРАЇНА

22:07

22.05

Влада

АНТК ім. Антонова: ФДМ блокує визволення «Руслана»

0

Авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова звинувачує Фонд державного майна в діях, які призводять до блокування визволення арештованого в Канаді наприкінці червня 2003 року українського літака Ан-124 «Руслан». Про це заявив представник юридичної компанії «Ілляшев і партнери», яка представляє інтереси АНТК ім. Антонова, повідомляють «Українські Новини».

За його словами, після того, як Арбітражний суд Стокгольма визнав борг ФДМ перед TMR Energy ltd, а шведський апеляційний суд відхилив апеляцію української сторони, існує можливість оскаржити зазначене рішення, звернувшись в Апеляційний суд Києва. Юрисдикція українського суду, за його словами, обумовлюється тим фактом, що при ухваленні рішення шведським судом застосовувалося українське право.

«Ілляшев і партнери» розробила документи для апеляції в київському суді і запропонувала їх ФДМ, однак фонд, одержавши матеріали, не дав їм ходу, мотивуючи непогодженістю документів з Міністерством юстиції. «ФДМ просто саботує процес», - сказав представник юрфірми.

При цьому ФДМ, на його думку, починає дорогі, але практично марні дії, зокрема займається оскарженням визнання рішення шведського арбітражного суду в судах третіх країн.

Представник юркомпанії висловив думку, що у зв’язку з тим, що питання взяв під особистий контроль прем’єр-міністр Віктором Янукович, найближчим часом ФДМ скористається можливістю апеляції в київському суді як єдиним реальним шансом переломити хід справи.

Як повідомлялося, Федеральний Суд Канади переніс на 5-6 серпня розгляд протесту України на судове рішення першої інстанції про можливий продаж українського Ан-124-100 «Руслан», арештованого під час виконання рейса в інтересах Міноборони Італії в аеропорті Гузбей (провінція Нью-Фаундленд, Канада) у квітні минулого року.

Нагадаємо, що Ан-124-100 «Руслан» транспортного підрозділу АНТК імені Антонова (Київ) – авіакомпанії «Авіалінії Антонова» – був арештований через визнання Федеральним судом Канади рішення Арбітражного суду Стокгольма (Швеція) про задоволення позову кіпрської компанії «TMR Energy Limited» до Фонду держмайна (ФДМ) України. Арешт був опротестований ФДМ України, а також АНТК імені Антонова, яке брало участь у судовому розгляді як третя сторона і захищало свої інтереси з позицій окремої юридичної особи, яка не несе відповідальності за зобов’язаннями держави відповідно до міжнародного і українського законодавства.

23 грудня 2003 року канадський Федеральний суд першої інстанції ухвалив рішення про можливість продажу літака. На це рішення у Федеральний суд Канади було подано три апеляції – з боку ФДМ України, АНТК імені Антонова і держави Україна, а також клопотання про залучення держави до судового процесу як сторони.

Оскільки рішення Арбітражного суду Стокгольма про задоволення позову «TMR Energy Limited» до ФДМУ визнано не тільки в Канаді, але також у Франції і Бельгії, експерти не виключають можливості повторення інциденту з арештом української власності також у Європі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus