УКРАЇНА

14:22

27.05

Влада

Ухвалено нову резолюцію щодо Іраку

0

Рада безпеки ООН на засіданні в Нью-Йорку у вівторок одноголосно ухвалила нову резолюцію щодо Іраку. Усі 15 членів Ради віддали свої голоси за проект, запропонований США і Британією.

На прохання Іраку на голосування був запрошений представник цієї країни, але без права голосу. Напружене обговорення тексту резолюції тривало практично аж до початку голосування. У четвертому за рахунком варіанті тексту США і Великобританія постаралися задовольнити практично всі вимоги колег з Ради Безпеки ООН.

Зокрема, було ухвалено запропоновану Францією поправку, відповідно до якої іракський уряд зможе контролювати хід воєнних операцій багатонаціональних сил на території країни.

Згідно з резолюцією, командування коаліції буде письмово оповіщати уряд Іраку про плани операцій. Крім того, у підсумковому варіанті резолюції чітко прописано, що окупаційні війська будуть зобов’язані залишити Ірак, якщо таке прохання надійде від уряду країни після передачі йому суверенітету.

У документі враховано і пропозицію Росії про проведення міжнародної конференції щодо Іраку. Відповідно до тексту резолюції, Рада Безпеки ООН розгляне таку можливість, якщо про це попросить Ірак.

Документ наділяє іракський уряд правом вільно і самостійно визначати політичне майбутнє країни і контролювати всі фінансові і природні ресурси. При цьому уряд країни зобов’язується докласти всіх зусиль для створення «демократичного Іраку, у якому цілком дотримуються політичні свободи і права людини».

«Значення цієї резолюції в тому, щоб усунути концепцію окупації, яка, на мою думку, була основною причиною багатьох труднощів в Іраку», - сказав міністр закордонних справ Іраку Хошіяр Зебарі.

Президент США привітав прийняття іракської резолюції, назвавши її «великою перемогою іракського народу».

Прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер також висловив задоволення результатом голосування в Радбезі, однак відзначив, що Іраку належить пройти важкий період і сили коаліції готові надавати всіляку підтримку новій владі Іраку.

Нагадаємо, що попередній варіант резолюції розглядався 2 червня. Тоді Рада Безпеки ООН відхилила його, попросивши Великобританію і США доопрацювати деталі передачі суверенітету іракцям.

(За матеріалами «BBCRussian», РІА «Новости»)

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus