УКРАЇНА

14:44

24.05

Влада

Кабмін не віддав Дубині «Укренерго»

0

Кабінет Міністрів на засіданні у вівторок ухвалив постанову про створення Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України», вирішивши не включати в її статутний фонд компанію «Укренерго». Про це повідомляють «Українські Новини».

За словами президента «Енергетичної компанії України» Олега Дубини, Кабмін прийняв одночасно два документи: постанову про формування статутного фонду компанії без «Укренерго» і ТЭЦ, а також проект указу президента про виключення акцій компанії «Укренерго» зі статутного фонду «Енергетичної компанії». При цьому Дубина критично відгукнувся на таке рішення Кабміну, зауваживши, що постанова Кабміну є нелегітимною без внесення змін в указ президента про створення «Енергетичної компанії України».

«Єдину «Енергетичну компанію» на сьогоднішній день я не бачу», – заявив Дубина і додав, що постанова Кабміну не передбачає кошти на створення і реєстрацію «Енергетичної компанії». «Якщо мені як президенту компанії поставити питання, чи може бути зареєстрована компанія у 2-тижневий термін, як передбачено постановою, я скажу відверто – ні, тому що кошти на реєстрацію взяти ніде», – сказав він.

Нагадаємо, що в січні поточного року Кучма доручив Кабміну створити на основі державних пакетів акцій обласних енергопостачальних компаній державну акціонерну компанію «Енергетична компанія України». Кучма зобов’язав Кабмін затвердити статут компанії, а також сформувати її статутний фонд, передавши в нього належні державі акції енергетичних компаній.

Указ президента зобов’язував включити у статутний фонд 100% акцій компаній «Укренерго» і «Укрінтеренерго» і внести їх у список підприємств, які не підлягають приватизації .

«Укренерго» здійснює диспетчеризацію енергосистеми України і передає електроенергію від електростанцій до мереж енергопостачальних компаній.

Проект урядової постанови передбачає створення компанії у формі відкритого акціонерного товариства, засновником якого є держава в особі Кабміну, що буде виконувати функції вищого органа управління компанії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus