УКРАЇНА

23:21

19.06

Влада

Румунія занепокоєна каналом «Дунай-Чорне море»

0

Румунія стурбована будівництвом Україною каналу «Дунай-Чорне море». Про це заявив керівник прес-служби Міністерства закордонних справ Маркіян Лубківський, повідомляють «Українські Новини».

«Нам відомо про занепокоєння, що висловлює румунська сторона з приводу будівництва каналу «Дунай-Чорне море», - сказав він.

«Метою будівництва каналу є поліпшення міжнародної транспортної інфраструктури за рахунок створення альтернативи існуючої, досить перевантаженій системі каналів між Дунаєм і Чорним морем на території Румунії», - сказав він.

Лубківський повідомив, що Україна доповідає Румунії про хід будівництва каналу. «Україна постійно інформує румунську сторону про хід будівництва каналу і про всі заходи, що здійснює наша країна в цьому регіоні», - відзначив Лубківський.

Він також сказав, що Україна пропонує підписати угоду про співробітництво в сфері охорони навколишнього середовища, але Румунія відмовляється. «Румунська сторона ніяк не погоджується на висунуті нами положення про відшкодування за нанесений економічний збиток у результаті техногенних катастроф або аварій», - сказав він.

Нагадаємо, що в травні Міністерство транспорту розпочало будівництво глибоководного судноплавного каналу Дунай-Чорне море по гирлу Бистрому. Гирло Бистре є частиною заповідника, що входить до світової мережі біосферних резервів ЮНЕСКО, а також до складу водно-болотних угідь міжнародного значення.

Як повідомлялося також, Всесвітній фонд дикої природи (WWF) протестує проти будівництва Україною судноплавного каналу в незайманій частині дельти Дунаю. У свою чергу, екологи США закликали Україну «провести необхідну неупереджену оцінку запропонованого каналу і вибрати маршрут (будівництва каналу), що мінімізує руйнуючий вплив на навколишнє середовище». Вони вважають, що запланований шлях будівництва каналу заподіє значну шкоду навколишньому середовищу в екологічно чутливому районі дельти Дунаю – гирлі Бистрому, яке є частиною заповідника, що входить у світову мережу біосферних резервів ЮНЕСКО, а також до складу водно-болотних угідь міжнародного значення.

Раніше Національна академія наук виступала проти будівництва каналу, вважаючи, що це зруйнує розташований там заповідник.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus