УКРАЇНА

20:08

22.06

Влада

Нацбанк обмежить валютне кредитування фізосіб?

0

Національний банк України (НБУ) вивчає можливість запровадження обмежень з валютного кредитування фізичних осіб.

Як повідомив журналістам перший заступник голови правління НБУ Арсеній Яценюк у понеділок, це обумовлено відсутністю в Україні діючих інструментів хеджирування валютних ризиків, що може спровокувати неповернення валютних кредитів позичальниками, що не мають доходів у валюті.

«Можливо, буде ухвалене рішення про обмеження кредитування фізичних осіб для купівлв товарів народного споживання. Ми розуміємо, що тут є регуляція ставкою, але недоцільно кредитувати в іноземній валюті, приміром, купівлю житла», - сказав А.Яценюк.

Як повідомляє «UAtoday», на підтвердження такого підходу банкір навів негативний приклад Польщі, де якийсь час тому склалася ситуація, коли фізичні особи брали іпотечні кредити в різних банках, і не змогли повернути позик.

А.Яценюк зазначив, що НБУ також розглядає можливість запровадження обмежень на валютне кредитування за допомогою овердрафту за кредитними картами.

«Або ми закриваємо цю схему частково і приводимо ринок у порядок, або ми його взагалі не закриваємо. Основне в цій ситуації - це не адміністративне регулювання ринку позик в іноземній валюті, а створення ринкових механізмів хеджування валютних ризиків», - сказав перший заступник голови.

Разом з тим, за його словами, НБУ поки не визначився з нормою обов’язкового резервування під кредити у валюті для резидентів, що не мають доходів у валюті.

Крім того, А.Яценюк зазначив, що існуючі механізми хеджування недостатньо використовуються операторами ринку, але ревальвація гривні сприятиме дедолларизації економіки і, таким чином, будуть зменшуватися пасиви банків у будь-який іншій, крім українській гривні, валюти.Також перший заступник голови повідомив, що Нацбанк поки не визначився зі схемою страхування ризиків, поязаних із кредитуванням у валюті.

Він наголосив, що специфіка валютних операцій полягає в тім, що хто-небудь з учасників ринку має зазнавати ризиків. Зараз такі ризики несе НБУ як гарант курсової стабільності. Крім нього ці ризики можуть узяти на себе банки (залучаючи пасиви в доларах і продаючи їх Нацбанку для кредитування в гривнях) і населення (залучаючи кредити в доларах, не маючи доходів у валюті).

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus