УКРАЇНА

07:14

26.05

Влада

Британскі експерти пов’язують оптимістичне майбутнє України з Ющенком

0

Економічні та політичні реформи в Україні пришвидшаться з відходом президента Леоніда Кучми. Такий прогноз висувають експерти британської компанії Economist Intelligence Unit. Про це повідомляє радіо «Свобода».

Аналітики називають Кучму головною перешкодою розвитку України. Вони переконані, що до жовтня в Україні триватиме жорстока боротьба за ухвалення конституційної реформи у варіанті Адміністрації президента, хоча і з можливими змінами. Експерти також зазначають, що навіть у випадку перемоги на виборах Віктора Ющенка і необмеження президентських повноважень, влада олігархів у парламенті все одно створюватиме сильний опір реформам.

З перемогою Віктора Ющенка експерти пов’язують оптимістичний прогноз економічного розвитку, який, на думку аналітиків, відбуватиметься швидкими темпами. До травня приріст ВВП сягнув 13%, а за підсумками року буде не менший від минулорічних 9%. Проте перспектива зростання у подальших роках залежатиме від швидкості реформ, особливо тих, які стосуються енергетичної галузі та звільнення економіки від надмірної регуляції з боку держави.

У зовнішньоекономічній сфері Україні, на думку фахівців Economist Intelligence Unit, слід остерігатися падіння економічного зростання в Росії, яке буде пов’язане зі зниженням світової ціни на нафту. Росія залишається найбільшим українським експортним ринком, тож охолодження кон’юнктури там призведе до зменшення українського експорту. З іншого боку, оглядачі вважають, що Україна зможе виграти від зростання цін на сталь у світі, від яких залежить 30% українських експортних надходжень. У зв’язку з цим експерти раніше звертали увагу на приватизацію підприємства «Криворіжсталь», яке є одним з найбільших в Україні та надзвичайно прибутковим. Передача його з державного активу до рук двох найвпливовіших українських олігархів була би, на переконання фахівців, втратою для української економіки.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus