УКРАЇНА

07:47

23.05

Влада

Експертизу плівок Мельниченка закінчать у серпні

0

Наприкінці серпня Генеральна прокуратура України має отримати результати міжнародної експертизи плівок майора Мельниченка. Група спеціалістів у галузі фоноскопії уже здійснила свій другий візит до Києва, про це кореспонденту ІМІ повідомив литовський експерт, що входить до складу робочої групи Дернардас Шална.

За його словами, спеціалісти перебували в Україні з 3 по 9 травня. Крім Дернардеса Шални до складу комісії з дослідження записів майора Мельниченка, входять двоє спеціалістів з Росії та троє співробітників Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз, зокрема, лабораторії з фоноскопічних досліджень.

За словами литовського експерта, група досліджує 30 годин записів колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка, які він нібито зробив у 2000 році. На запитання кореспондента ІМІ, з оригіналами чи копіями працюють фахівці пан Шална відповів: «Те що нам дали, то і є. Ми досліджуємо оригінали. А які оригінали – ті самі чи ні? Що отримали, то й отримали. Ми ж не можемо вимагати інших».

Нагадаємо, що під час першого візиту експертів в Україну виникали питання, які саме матеріали досліджуватимуть експерти, адже, як стверджують Микола Мельниченка та колишній голова парламентської тимчасової слідчої комісії у справі Гонгадзе Олександр Жир, жодних матеріалів вони до Генеральної прокуратури України не передавали.

Шална повідомив, що для дослідження записів відведений термін до кінця серпня 2004 року. Він також додав, що свої заключні висновки експерти передадуть слідчому Генеральної прокуратури України з особливо важливих справ. Наразі тривають домовленості щодо останньої третьої зустрічі фахівців.

Нагадаємо, що до України направили фахівців з Робочої групи судової експертизи мови та аудіозапису (FSAAWG) при Європейській мережі інститутів судової експертизи (ENFSI) на запрошення української сторони. Загалом до робочої групи входять 30 членів з 20 країн світу. Як повідомив Шална, він як раз цими днями повернувся з Толедо (Іспанія), де відбувалася конференція ENFSI, на якій обговорювалися результати діяльності міжнародних експертів і плани на майбутнє.

Дернардас Шална має 12 років досвіду роботи криміналістом, а з дослідження мовних сигналів понад 20 років.

Попередній візит експертів до Києва відбувся 23-25 березня 2004 року.

Дослідження плівок Мельниченка проводиться на техніці, яку закупила українська сторона в Америці, Литві та Росії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus