30.04

Влада

Українець виграв Кубок Стенлі

0

Дві шайби українського форварда «Тампи-Бей Лайтнинг» Руслана Федотенка принесли «Блискавкам» перемогу в сьомому, вирішальному матчі Кубка Стенлі над «Калгарі» з рахунком 2:1. Таким чином, вперше у своїй кар’єрі хокеїсти «Тампи» виграли престижний трофей, повідомляє РБН.

«Я дуже втішний. І не думав, що стану героєм матчу. Передаю привіт своїм близьким і рідним, котрі напевно переживали за мене», – заявив відразу ж після матчу Руслан Федотенко, що був визнаний першою зіркою матчу.

«Ми виграли. Цим усе сказано. Тепер ми завжди будемо йти по життю разом. Що б не сталося! Ми – чемпіони!», – не приховував своїх емоцій один із кращих бомбардирів «Тампи» Мартін Сент-Луїс. Найкращий гравець в останньому матчі фінальної серії в складі «Калгарі» Джером Ігінла був навпаки - вочевидь засмучений: «Це найбільша гірка невдача з тисячі. Ми так довго йшли до цього фіналу. У нас був прекрасний сезон. Усі гравці старалися, але програли. У мене немає слів».

Усі в останньому матчі вирішили два точних кидки українця Руслана Федотенка. Спочатку на 14-ій хвилині першого періоду Федотенко після кидка Річардса вдало зіграв на добиванні і з другої спроби вразив ворота Кіпрусоффа – 1:0.

В другому періоді Федотенко зміг відрізнитися вдруге. Українець повинен дякувати Лекавальє, що, зібравши на себе захисників «Калгарі», віддав приголомшливу передачу під кидок українцеві. Федотенко був точний – 2:0.

У третьому періоді «Калгарі» мали безумовну перевагу. І все ж нервової кінцівки не вдалося уникнути. Одну шайбу хокеїсти «Калгарі» відіграли, зробивши рахунок досить «слизьким» – 2:1. В гостей відрізнився Конрой.

Найбільш результативним гравцем плей-офф Національної хокейної ліги (НХЛ) визнано нападника «Тампи-Бей Лайтнинг» Бред Річардса. У 23 матчах розиграшу плей-офф-2004 Річардс закидав 12 шайб і зробив 14 результативних передач.

Джерело: proUA