УКРАЇНА

01:16

26.05

Влада

Золоті Путін і Назарбаєв поручкалися один з одним

0

«Два президенти Євразії» - так називається скульптурна композиція, виконана зі срібла 925 проби і покрита золотом 999-ї проби. Президенти Путін і Назарбаєв заввишки вісім сантиметрів стоять на земній кулі і поздоровляють один одного з народженням Євразійського союзу.

Як повідомляє агентство «REGNUM.RU» з покликаннями на казахську газету «Літер», ідея скульптурної композиції належить професорові Жаркину Хайдарову. Виліпив же статую ювелір Володимир Босенко. 25 травня два золотих президенти вже були готові.

Сюжет скульптури простий, без мудрувань. Золотий президент Росії Володимир Путін міцним рукостисканням вітає золотого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва з початком реалізації ідеї Євразійського союзу. У лівій руці оба президенти тримають папки з договорами про ЄЕП, якими вони тільки що обмінялися. На круглому нефритовому постаменті золотими буквами написана «Росія - 2004 - Казахстан». Уся композиція встановлена над земною кулею у вигляді сувенірного глобуса.

За кожну скульптуру майстер просить 5000 у.о., разом вартість композиції становить 10 000 у.о. Скульптура призначена для прикраси письмового столу.

Цікаво, що оба президенти виявилися однакового зросту. На питання, чому так сталося, Хайдаров і Босенко відповіли просто: «В інтересах політики». Чому поруч із золотими Путіним і Назарбаєвим нема золотих Кучми і Лукашенка, джерело дипломатично замовчує.

Додамо, що поки на пострадянському просторі в золотому сяйві представлено лише президента Туркменістану. До речі, на тлі Сапармурата Ніязова Путіна і Назарбаєва можна вважати справжнісінькими ліліпутами: адже ріст золотого Туркменбаші становить 12 метрів.

Задля справедливості зазначимо, що сам Володимир Путін негативно поставився до такого «вияву народної любові». Так, місяць тому 5-метрового бронзового Путіна виліпив скандально відомий скульптор Зураб Церетелі. У Кремлі негайно дали зрозуміти, що «президент Путін украй негативно ставиться до цих речей», і що «ніде, хіба що в дворі власного дому скульптора, цей памятник стояти не буде».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus