УКРАЇНА

23:10

16.02

Влада

Аварія на АЕС у Чехії

0

У Чехії на атомній електростанції «Темелін» сталася аварія, у результаті якої з реактора витекло три тисячі літрів радіоактивної води. Про це повідомляє РІА «Новости».

Аварія на АЕС «Темелін» сталася ще в неділю, однак чеська влада проінформували про це тільки тоді, коли про НП повідомили австрийцы.

Прес-секретар Державного керування з ядерної безпеки Чехії Павел Піттерман повідомив журналістам, що несправність вже усунуто і немає загрози для здоров’я населення і навколишнього середовища.

Зараз, як повідомляє Піттерман, наслідки аварії на АЕС «Темелін» вже усунуто, небезпеки навколишньому середовищу нема . Таку ж думку висловив і прес-секретар самої атомної електростанції Мілан Небесарж.

Також Прага офіційно проінформувала Берлін і Відень про аварії на АЕС «Темелін». Одначе заява чеської влади про аварію з 24-годинним запізненням, стала предметом різкої критики з боку екологічних ініціатив і політиків в Австрії. Як заявив керівник екологічної ініціативи «Стіп Темелін» Йозеф Ноймюллер, «якби радіація проникнула в навколишнє середовище – постраждали б мільйони людей».

З вимогами розслідувати причини аварії виступили і представники австрійської партії Зелених. Голова парламентської фракції австрійської Соціал-демократичної партії Йозеф Цап заявив: «Виправдалися найгірші побоювання, пов’язані з безпекою «Темеліна».

Прес-секретар Чеського управління ядерної безпеки відкинув усі докори, мотивуючи свою позицію тим, що відповідно до договору про ядерну безпеку, укладеного між Чехією й Австрією в місті Мелк, чеська сторона не зобов’язана інформувати про такі аварії відразу ж, а має на це 78 годин.

Австрійські фахівці з атомної енергетики вбачають в аварії набагато менш драматичну подію, ніж екологічні активісти. Так, міністр навколишнього середовища Австрії Йозеф Пролл, закликавши до ретельного розгляду обставин аварії, зазначив, що витік радіоактивної води не викликав ніякої загрози для навколишнього середовища або людей.

АЕС «Темелін» була введена до експлуатації в 2000 році. Протягом останніх років австрійські екологічні активісти виступали з вимогами її зупинки.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus