УКРАЇНА

18:16

24.05

Влада

НБУ: криза російської банківської системи Україні не загрожує

0

Можлива криза в російській банківській системі навряд чи істотно позначиться на економіці України. Таку думку висловив перший заступник голови Національного банку України Арсеній Яценюк, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Свою позицію Яценюк пояснює тим, що українська економіка досить диверсифікована.

«Тільки макроекономічна нестабільність у Росії може вплинути на фінансовий сектор в Україні. Нестабільність банківської системи як окремого сегмента може вплинути тільки на ті банки, що мають кореспондентські відносини з російськими контрагентами», – сказав він.

Яценюк також повідомив, що істотний приріст валютних резервів НБУ в останні двох тижнів обумовлений надходженням коштів заставного забезпечення участі нерезидентів України в приватизаційному конкурсі. «Останні придбання центрального банку не так пов’язані із зовнішньою кон’юнктурою, як із приватизацією в Україні. Ті кошти, що «заходили» в Україну протягом останніх двох тижнів, фактично виведені в окрему категорію як заставне забезпечення для участі в приватизаційному тендері. Таким чином, ці кошти не впливають на ситуацію на грошово-кредитному ринку», – зазначив банкір.

У травні НБУ викупив на міжбанківському валютному ринку 636,2 млн. доларів, при цьому загальне збільшення чистих міжнародних резервів склало 723,5 млн. доларів. За даними Нацбанку, за станом на 1 червня обсяг чистих міжнародних резервів склав 7189,5 млн. доларів.

Нагадаємо, що в російській пресі з’явилися повідомлення про те, що банківська система РФ демонструє певні ознаки кризи, що може призвести до хвилі неплатежів між банками. Директор департаменту банківського регулювання і нагляду Центрального банку Росії Олексій Симановський минулої п’ятниці повідомив, що за станом на 1 травня Центробанк РФ виявив факти «роздування» капіталу в 137 російських банках, 34 з яких скорегували його розмір за вимогою ЦБ.

Диверсифікованість експорту - збільшення кількості видів і найменувань продукції і послуг, призначених для експорту. Диверсифікованість експорту створює умови для господарського маневру, розширює можливості подолання негативного впливу на економіку несприятливої господарської кон’юнктури.

Диверсифікованість виробництва - одночасний розвиток багатьох не зв’язаних один з одним видів виробництва, розширення асортименту вироблених виробів у рамках одного підприємства, концерну і т.п. Диверсифікованість застосовується з метою підвищення ефективності виробництва, одержання економічної вигоди і запобігання банкрутству.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus