УКРАЇНА

09:47

21.05

Влада

Розгляд позовів щодо повернення ПДВ можуть уніфікувати

0

Координаційний комітет боротьби з організованою злочинністю і корупцією при президенті рекомендує Верховному Судові встановити єдиний порядок розгляду позовів про відшкодування податку на додану вартість. Про це заявила голова комітету Тетяна Корнякова за підсумками перевірки дотримання законодавства при адмініструванні і відшкодуванні ПДВ, повідомляють «Українські Новини».

Також комісія рекомендувала встановити чіткий критерій сумнівності операцій, зв’язаних з відшкодуванням ПДВ, а також регламентувати обмін інформацією між органами влади в подібних випадках.

Корнякова повідомила, що комісія вважає за необхідне проводити спільні перевірки митних, податкових і правоохоронних органів. “Якщо приходить фірма “Роги і копита”, терміново всім робити загальну перевірку”, – сказала Корнякова.

Комісія також запропонувала підсилити банківський контроль за пересуванням коштів, отриманих українськими підприємствами від експорту продукції для того, щоб запобігти незаконному поверненню ПДВ. На думку членів комісії, українське законодавство, що регулює стягування ПДВ, має потребу в доповненнях і змінах, а зараз видно, що державна політика стосовно ПДВ непослідовна. Зокрема, комісія запропонувала визначити в законі про ПДВ список необхідних документів, які б підтверджували право на відшкодування цього податку.

Корнякова сказала, що зараз ті заходи, що вживають правоохоронні органи, не можуть докорінно змінити ситуації з порушеннями при стягуванні і відшкодуванні ПДВ. «Це найбільш криміналізований податок сьогодні в державі», – сказала Корнякова. Водночас комісія не вважає за необхідне скасувати цей податок. «Комісія дійшла єдиної думки, що ПДВ необхідний. Він є у всіх країнах», – сказала Корнякова.

Вона ухилилася від відповіді на питання: чи рекомендувала комісія президентові прийняти кадрові рішення за підсумками перевірки, сказавши, що якщо будуть названі конкретні прізвища, то це зробить президент.

Нагадаємо, що минулого тижня Кучма і Корнякова обговорювали підсумки перевірки стягування і повернення ПДВ.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus