УКРАЇНА

13:09

21.06

Влада

Сьогодні нафтотрейдери мають зупинити подорожчання пального

0

Ціни на нафтопродукти в Україні стабілізуються з 7 червня. Про це заявили представники чотирьох найбільших у країні нафтопереробних заводів, повідомляють «Подробиці»

Представники НПЗ заявили, що в країні не було дефіциту пального, крім 95-го бензину. Недостача пального виникла через зупинку в квітні-травні на ремонт Лисичанського НПЗ. Вони пояснили ажіотаж «психологічним фактором». Нафтопереробники відзначили, що пальне подорожчало з об’єктивних причин і зростання цін пов’язане із ситуацією на світовому ринку нафти. Вони зазначили, що вартість нафти в собівартості нафтопродуктів з початку року зросла до 95% з 90%.

Нагадаємо, що 4 травня 2004 року Кабінет Міністрів і керівники нафтових компаній «Лукойл-Україина», «Укртатнафта», «ТНК Україна», ТОВ НК «Альянс Україна» – ЗАТ «Казахоїл Україна» підписали меморандум про зниження цін на нафтопродукти, у якому зобов’язалися до кінця наступного тижня знизити ціни на 95-ий бензин до 2,90 гривні за літр. (Сьогодні він коштує від 3 до 3,50 грн. за літр). Крім того, представники НПЗ зобов’язалися забезпечити достатнє постачання нафтопродуктів на ринок України, що дозволить виключити перебої, пов’язані із сезонним підвищеним попиту. Сторони домовилися про те, що цінова політика компаній на оптовому і роздрібному ринку нафтопродуктів буде узгоджуватися зі створеною урядом експертною робочою групою. Уряд також домовився з «Укртатнафтою» про те, що вона забезпечить сільськогосподарських виробників дизельним пальним на період збирання врожаю обсягом 200 тисяч тонн за ціною, що не перевищує 1 тисячу 950 гривень за тонну. Кабмін, у свою чергу. пообіцяв зупинити податкові перевірки заводів, що почалися наприкінці минулого тижня, а також призупинив ліцензування експорту пального і дію своєї постанови про встановлення граничних оптових цін.

Сьогодні станом на 11.18 середні роздрібні ціни одного літра бензину найбільш популярних марок були такі:

А-76 (80) – подешевшав на 0,2 ком. до 2,0636 грн.;

А-92 – подорожчав на 0,43 коп. до 2,6951 грн.;

А-95 – подорожчав на 0,52 коп. до 3,1936 грн.

Як повідомляє LIGA ONLINE Найдешевший бензин марки А-76 (80), як і минулого тижня, продається на АЗС у Луганській області (2,00 грн. за літр); А-92 – у Миколаївській (2,61 грн. за літр); А-95 – також у Луганській (2,91 грн. за літр).

Максимальна середня роздрібна ціна бензину марки А-76 (80) була зафіксована в Севастополі (2,25 грн. за літр); А-92 і А-95 у Закарпатській області (2,79 і 3,43 грн. за літр відповідно).

Таким чином, підписання меморандуму про погоджені дії щодо стабілізації і розвитку ринку нафтопродуктів між Кабінетом Міністрів і нафтових компаній, поки ще не позначилось на роздрібних цінах бензинів в Україні.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus