УКРАЇНА

18:22

24.05

Влада

В українській глибинці закривають останні російськомовні школи

0

Батьки учнів Кам’янської школи №4 Черкаські області мають намір пікетувати в Києві органи державної влади, протестуючи проти фактичного закриття школи. Про це «Трибуні» повідомили батьки учнів КСШ №4.

За їхніми словами, якийсь час тому районна влада в однобічному порядку ухвалили рішення про реорганізацію школи №4 шляхом об’єднання її зі школою №1 у м.Кам’янка. При цьому, відзначили батьки, жодних консультацій ні з викладачами школи, ні з батьками влада не проводила, а коли батьки почали протестувати, порадили «закрити роти».

Як відзначила вчителька російської мови і літератури Ольга Симоненко, міська влада і райвідділ освіти «спочатку аргументували необхідність реорганізації економією. Нібито, об’єднавши школи, місто може заощаджувати 13 тисяч гривень на рік . Однак останнім часом розмови про економію припинились, чи то в райадміністрації точніше підрахували і побачили, що економії немає, чи то з якихось інших причин».

Як відзначила О.Симоненко, школа №4 у місті сьогодні єдина, у якій є класи з російською мовою навчання, додавши, що раніше це була єдина в місті російська школа. Також вона повідомила, що, починаючи з 2002 року, РВНО відмовляв у формуванні «російських» класів, незважаючи на те, що заяви від батьків були і класи формувалися в достатній кількості. Було до двадцяти заявок саме на навчання російською мовою, проте ці заявки були зігноровані», відзначила викладач, додавши, що в школі продовжують навчатися російською мовою в класах, які були набрані раніше 2002 року.

Вона також зауважила, що усіх учителів школи звільняють 26 червня, однак влада обіцяє дати їм роботу в новій школі, «тобто скоротять хіба що директора, завуча», сказала викладач, додавши, що вчителі підтримують батьків не через загрозу скорочення.

Батьки у свою чергу висловлюють побоювання, що, у зв’язку з реорганізацією незрозумілою є доля російськомовних класів. Школа №1, у якій навчаються сімсот учнів, а також ліцей з чотирьох класів (його теж приєднують у процесі реорганізації), - україномовні.

Крім того, вони протестують проти реорганізації, оскільки будівля школи №1, у який керівництво міста має намір перевести учнів перебуває в аварійному стані. Не бачать батьки також сенсу в реорганізації. «Навіщо закривати школу, коли в ній повноцінні класи, щорічно йде повноцінний набір?», - відзначають батьки.

Батьки пов’язують реорганізацію з торішньою перевіркою району контролюючими органами з області, під час якої в роботі РВНО було виявлено багато недоліків, тоді як в обох школах таких не було. На думку батьків, керівництво міста і РВНО має намір «показати хоч якусь видимість роботи, тому що над ним нависла загроза звільнення». Також вони відзначили, що директор школи №4 підтримує реорганізацію, оскільки «їй пообіцяли директорську посаду в об’єднаній школі».

Батьки повідомили, що листи з підписами й аргументацією проти закриття школи вони відсилали органам влади на різних рівнях, проте реакції на них немає дотепер. У зв’язку з цим вони мають намір найближчим часом виїхати до Києва і «вимагати правди там», поки школу не закриють.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus