УКРАЇНА

20:57

19.02

Влада

Сьогодні відзначають ювілей поселення німців у Криму

0

У Криму розпочались заходи, присвячені 200-річчю поселення німців на півострові. Для участі в урочистостях до автономії прибув посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн, повідомляє «Німецька хвиля».

На відкритті днів німецької культури в Сімферополі Штюдеманн назвав великим досягненням те, що ця визначна для кримських німців дата відзначається на високому рівні. Це, на його думку, є важливим не тільки для Криму, але і для України.

Посол нагадав, що 200 років тому, переїжджаючи до Криму, німці сподівались знайти світ, де вони могли б розвиватися. Дипломат згадав і про трагічну для кримських німців дату, коли в серпні 1941 року Сталін назвав 62 тисячі людей зрадниками та депортував їх з півострова. Нарешті вони повернулись до Криму і головне, що вони не відчувають себе на батьківщині громадянами 2-го сорту, підкреслив Дітмар Штюдеманн.

Тепер головне для 2,5 тисяч німців у Криму – не втратити своєї самобутності: зберегти культуру, звичаї та мову. Як вважає дипломат, для цього їм потрібна державна підтримка. З свого боку, підкреслив він, німецьке посольство також буде робити усе можливе.

У збереженні своєї мови та історичного минулого кримським німцям допоможе і підтримка зв’язків із своїми співвітчизниками у Німеччині. ”Хотілося б, щоб кримські німці виконували роль мостобудівників як між Україною та Німеччиною, так і між Німеччиною і Кримом, і вони вже готові до цього”, - заявив Штюдеманн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus