УКРАЇНА

18:47

20.05

Влада

Конференція ПППУ «за» Кінаха-кандидата

0

Сьогодні конференція Партії промисловців і підприємців України ухвалила рішення рекомендувати партійному з’їздові висунути лідера ПППУ Анатолія Кінаха кандидатом у президенти. Про це повідомляє кореспондент «proUA».

Крім того, конференція ПППУ підтримала нову редакцію програми партії, яка буде винесена на розгляд з’їзду, що відбудеться 10 липня.

Рішення конференції про підтримку висування Кінаха кандидатом у президенти навряд чи було легко прогнозованим. Інформація про те, що Кінах не буде підтримувати (у всякому разі на початковому етапі передвиборчої кампанії) єдиного кандидата від влади Віктора Януковича, а піде на вибори сам, з’являлася ще з березня нинішнього року. У квітні стало остаточно ясно, що промисловці і підприємці почали підготовку до виборів до Верховної Ради 2006 року: розпускається фракція Партії промисловців і підприємців України і «Трудової України», і депутати ПППУ заявляють про рішення створити власну партійну фракцію. Вже в травні депутати ПППУ об’єднуються в єдину фракцію з НДП.

Варто відзначити, що лідер НДП Валерій Пустовойтенко також поки не має наміру підтримувати Януковича. Не зважаючи на розкольницькі тенденції в партії, усе йде до того, що з’їзд НДП висуне кандидатом у президенти Пустовойтенка. І Пустовойтенко, і Кінах, що якийсь час перебували разом у НДП, знову йдуть на зближення. Їхня позиція пояснюється тим, що в нинішній парламент обидві партії потрапили в блоці «За єдину Україну», що навряд чи буде реанімований у своєму колишньому складі перед виборами 2006 року.

Очевидно, що Партія регіонів намагатиметься максимально використовувати нинішнє положення партії влади, що дасть їй шанси пройти в майбутній парламент.

Одна з учасниць блоку «За ЄдУ» – «Трудова Україна» активно перетворюється з олігархічної організації в ідеологічну, партію залишив впливовий бізнесмен Віктор Пінчук, лідер партії Сергій Тігіпко активно працює над іміджем реформатора і продовжує рекламувати всі нові купюри Нацбанку, у парламенті створюється самостійна фракція партії. Усі ці події цілком можуть свідчити про намір ПТУ подолати 3% бар’єр без чиєїсь допомоги.

Аналогічно можна сказати і про Аграрну партію, що готується до того, що її очолить спікер Володимир Литвин. Йому вдалося успішно переступити межу між «сірим кардиналом» на посаді голови президентської адміністрації і публічним політиком, головою Верховної Ради. Тепер Литвин починає шукати шляхи для посилення свого впливу: поява в парламенті групи «Центр», яку експерти пов’язують зі спікером, серйозно загрожує цілісності більшості в парламенті. Очоливши АПУ Литвин стане ще більш впливовою фігурою, оскільки одержить можливість пропонувати кандидатам у президенти підтримку значної частини електорату – аграріїв.

На тлі дій конкурентів таким партіям як ПППУ і НДП доводиться йти на вибори президента зі своїми кандидатами, щоб не втратити свій нинішній рейтинг, що за даними останніх соцдосліджень коливається на рівні 1%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus