УКРАЇНА

15:56

18.01

матеріали по темі:

Влада

Утилізація боєприпасів коштуватиме 50 млн. євро

0

Міністр оборони Євген Марчук оцінює вартість утилізації надлишків боєприпасів мінімум у 50 млн. євро. За його словами, ці гроші потрібні для створення первинних технологічних ліній утилізації боєприпасів, повідомляють «Українські Новини».

Міністр відзначив, що без попереднього розбирання боєприпасів на цих лініях не має сенсу створювати спеціалізоване підприємство з утилізації боєприпасів або укладати договори про утилізацію з вже існуючими підприємствами. «Може стояти 10 заводів, але боєприпасів прямо їм ніхто не дасть», – зазначив Марчук.

За словами Марчука, усього на складах в Україні знаходяться 2,447 млн. тонн боєприпасів, з яких 340 тис. тонн мають потребу в терміновій утилізації, а через 2,5 роки кількість таких боєприпасів зросте до 510 тис. тонн.

«Їх потрібно або підривати, або утилізувати», – сказав Марчук. При цьому він зауважив, що вибухи старих боєприпасів можуть мати негативні екологічні наслідки, а утилізація є неприбутковою. Марчук також нагадав, що інші країни мали такі ж проблеми з утилізацією боєприпасів, але усе-таки вирішили її проводити.

У бюджеті 2004 року на утилізацію боєприпасів і підвищення безпеки складів їхнього збереження передбачено 32 млн. гривень.

Після аналізу події з вибухами на військових складах під Мелітополем у Запорізькій області Кабінет Міністрів заявив про намір створити спеціалізоване державне підприємство на базі підприємств Мінпромполітики і Міноборони для утилізації застарілих боєприпасів. Марчук прогнозує створення такого держпідприємства до серпня 2004.

Президент Леонід Кучма заборонив Міністерству оборони проводити роботи з підготовки ракет і боєприпасів до утилізації на об’єктах їхнього збереження.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus