УКРАЇНА

05:27

24.05

Влада

СБУ перечитає турецьку пресу

0

Спеціальна робоча група СБУ перевірить інформацію турецьких ЗМІ щодо затримки митною службою Туреччини українського судна з вантажем зброї. Группа також з’ясує, чи не було порушень з боку українських посадових осіб вітчизняного та міжнародного законодавства у сфері торгівлі товарами та послугами військового призначення. Група створена за розпорядженням голови СБУ Ігоря Смешка, який 1-4 червня перебуває з робочим візитом у Королівстві Бельгія. Про це «proUA» повідомили в прес-службі СБУ.

Матеріали перевірки група СБУ передасть відповідним установам згідно з чинним законодавством України. У разі непідтвердження розповсюдженої турецькими ЗМІ інформації СБУ рекомендуватиме вищим органам державної влади України вжити адекватних заходів у відповідь на поширення неправдивих відомостей, які підривають міжнародний авторитет України.

Наразі прес-центр СБУ з прикрістю відзначає передчасність будь-яких звинувачень з боку офіційних осіб Турецької Республіки на адресу України до отримання результатів ретельної перевірки всіх обставин інциденту.

Нагадаємо, що турецькі ЗМІ повідомили про те, що 2 червня 2004 року на митниці Амбарлі в Стамбулі правоохороні органи Туреччини затримали два контейнери, які були вивантажені з судна «Breeze 47» і перевозилися з України до Арабської Республіки Єгипет. Як стверджують ЗМІ, представники турецької митної служби дійшли висновку, що, на їх погляд, наявний вантаж не відповідає заявленій номенклатурі і може вважатися контрабандою.

Українська державна компанія “Укрспецекспорт”, яка спеціалізується на торгівлі озброєннями, спочатку заперечувала, що вантаж належить їй чи будь-якій з її дочірніх компаній. Однак пізніше підтвердила, вантаж продав Єгипту “Укроборонекспорт” – дочірня компанія “Укрспецекспорту”. Генеральний директор компанії «Укрспецекспорт» Валерій Шмаров заявив, що у вилучених турками двох контейнерах були різні елементи радіоелектроніки: транзистори, вимикачі, лампи, загалом 728 позицій. Шмаров сказав, що ніяких вибухонебезпечних і пальних елементів у цих контейнерах не було. За його словами, у цих контейнерах були також 3 упаковки, що містять 3 радіоприймачі системи керування ракет, при цьому вони були в циліндрах, які нагадують частину ракети.

Водночас турецькі ЗМІ повідомили, що у контейнерах перевозилися гранатомети, боєголовки, артилерійські снаряди, автоматична стрілецька зброя і велика кількість боєприпасів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus