УКРАЇНА

02:00

25.05

Влада

Нафтотрейдери знизять ціну бензину до 2,9 грн.

0

Підписаний Кабінетом Міністрів і нафтовими компаніями протокол про стабілізацію ринку нафтопродуктів передбачає взаємні поступки і проведення кількох термінових і довгострокових заходів. Про це «proUA» повідомили у прес-службі Кабміну.

Протокол про стабілізацію, розвиток і регулювання ринку нафтопродуктів в Україні підписали у п’ятницю перший віце-прем’єр України Микола Азаров і керівники семи нафтових компаній. Серед них «Укртатнафта», «Торговий дім «ТНК-Україна», «Лукойл-Україна», «Альянс-Україна», «Казахойл-Україна», «Укрнафта» і «Нафтагаз України».

Нафтові компанії зобов’язалися протягом тижня ввести граничний розмір роздрібної ціни на бензин марки А-95 на рівні 2,9 грн. за літр і забезпечити виробництво основних видів нафтопродуктів в обсязі, який повністю задовольнить платоспроможний попит.

Крім того, компанія «Укртатнафта» відвантажить сільгоспвиробникам 200 тисяч тонн дизельного пального за ціною 1,95 грн. за літр.

Своєю чергою Кабінет Міністрів відмовився від обмеження експорту нафтопродуктів і від директивного впливу на ціноутворення. Також уряд зобов’язався продовжити співробітництво з нафтовими компаніями на експертному рівні для обговорення рішень, які можуть вплинути на ринок.

Основою для визначення ціни на нафтопродукти стане алгоритм формульного ціноутворення, що ґрунтується на реальній поточній ціні нафти і певних економічних нормативах.

«Ми обрали шлях постійного діалогу, переговорів з компаніями, прийняття механізму «формульного» ціноутворення», – сказав Азаров після підписання протоколу.

Протягом останнього місяця ціни на нафтопродукти в Україні зросли на 40-50%. Сьогодні ціна найбільш популярного в Києві бензину А-95 становить 3,30 грн. за літр, а до подорожчання коливалася в рамках 2,15-2,20 грн. за літр.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus