УКРАЇНА

13:16

19.06

Влада

Адвокати Лазаренка: суддя скасує вирок присяжних

0

Судове засідання у справі Павла Лазаренка у суді Північного округу штату Каліфорнія (США) не закінчено і вирок українському екс-прем’єру в деяких пунктах може бути змінено суддею. Про це заявила київський адвокат екс-прем’єра Марина Довгопола.

За її словами, суддя Мартін Дженкінс призначив наступне судове засідання на 16 вересня 2004 року, повідомляє «Українська правда».

Довгопола говорить, що судове засідання в суді першої інстанції буде продовжуватися ще «досить тривалий час», незважаючи на те, що 3 червня 2004 року у цій справі прийнято лише вердикт присяжних, які висловили свою думку «винен» щодо тієї частини обвинувачень Лазаренка, які раніше не було скасовано суддею.

Довгопола відзначає, що це пов’язано з тим, що суддею до винесення вердикту присяжних «не було розглянуто та вирішено по суті велику низку клопотань захисників Лазаренка, які було заявлено ними до суду впродовж останніх півроку».

«Суддя, керуючись законом, та за погодженням із сторонами процесу визначив саме такий план роботи – спочатку він хотів почути думку журі стосовно тієї частини обвинувачень, які не було знято ним раніше (як відомо, 7 травня 2004 року суддею було скасовано більшість обвинувачень, пред’явлених прокуратурою США Лазаренку – Авт.), а після цього знову повернутися до розгляду важливих юридичних питань у справі», – зазначає Долгопола.

Вона наголошує, що в четвер, після винесення вердикту присяжних, суддя Дженкінс офіційно підтвердив, що судовий розгляд не закінчено. «Під час судового засідання, яке заплановано на 16 вересня 2004 року, суддя має переглянути чисельні юридичні недоречності та суперечності у справі», – додала Довгопола.

Водночас адвокат Вайнберг пояснив, що згідно з американським законодавством, суддя має право, за наявності належних підстав, навіть після вердикту журі повністю скасувати те чи інше обвинувачення за «правилом 29», як це було ним вчинено 7 травня 2004 року, або за інших законних підстав.

За словами американського адвоката Дорона Вайнберга, більшість обвинувачень на адресу Павла Лазаренка, стосовно яких присяжні сказали – «винен», буде знята суддею Мартіном Дженкінсом, оскільки захист вже раніше подав до суду достатні та безперечні докази. «На думку американських адвокатів, вердикт присяжних не є таким, що базується виключно на нормах американського законодавства. Більшою мірою він відображає емоційну думку присяжних стосовно цієї складної для них справи», – зазначає Долгопола.

Вона нагадує, що згідно з американським процесуальним законодавством, остаточне рішення щодо кожного окремо обвинувачення буде прийнято виключно суддею Мартіном Дженкінсом.

Нагадаємо, що 3 червня 2004 року суд присяжних визнав Лазаренка винним за всіма 29 пунктами обвинувачення. Лазаренко обвинувачувався в змові, відмиванні грошей, шахрайстві при переказі коштів і переміщенні вкрадених грошей у США.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus