УКРАЇНА

14:55

24.05

Влада

Скасовано кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону

0

Президент України Леонід Кучма підписав закон, що виводить з Кримінального кодексу статтю про незаконний перетин держкордону України, однак посилюючу адміністративну відповідальність за це. Про це «proUA» повідомили в прес-службі глави держави.

Відповідно до закону, до адміністративної відповідальності будуть притягнені особи не тільки за незаконний перетин державного кордону України, але й за спробу такого перетину.

Перетин або спроба перетину кордону України будь-яким способом поза пунктом пропуску через кордон або в пунктах пропуску, але без відповідних документів чи з документами, що містить недостовірні відомості, спричиняють штраф від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (у даний час 17 грн.) або виправні роботи на термін до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на термін до 15 діб.

Ті ж самі дії, вчинені групою осіб, або особами, що вже притягувалися до аналогічної адмінвідповідальності, спричиняють штраф від 100 до 200 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або виправних робіт на термін до 2 місяців, або адмінарешт терміном до 15 діб.

Чинність закону не поширюється на випадки повернення в Україну без документів громадян України, що стали жертвами злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, а також на випадки прибуття в Україну іноземців чи осіб без громадянства з метою одержання притулку чи статусу біженця, якщо вони у встановлений термін звернулися із заявою у відповідні органи.

Закон про внесення змін до Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення набуває чинності з дня його опублікування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus