УКРАЇНА

09:03

24.05

Влада

Литвин відправить членів виборчих комісій на навчання

0

Позиція Верховної Ради полягає у необхідності створення всіх умов для вільного волевиявлення українців під час виборів президента, заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин у ході сьогоднішньої зустрічі із співдоповідачами Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ханне Северинсен і Ренате Вольвенд. Про це «proUA» повідомили у прес-службі парламенту.

Головною темою зустрічі була підготовка до виборів президента України. Литвин відзначив, що зустрічі із співдоповідачами з наближенням до президентських виборів стають все частішими, що, за його словами, є позитивним, “оскільки ми працюємо на спільний результат”. І наголосив, що саме демократичні вибори є важливими для нормального політичного розвитку України.

Северинсен поінформувала В.Литвина про враження делегації Моніторингового комітету від перебування в регіонах, зустрічей з членами територіальних виборчих комісій, представниками багатьох національних меншин, які проживають в Україні.

Северинсен звернула увагу на необхідність підвищення фахового рівня членів тервиборчкомів. Голова Верховної Ради України дав відповідне доручення профільному Комітету спільно з ЦВК опрацювати універсальну систему навчання і тренінгу для членів виборчих комісій і висловився за посилення і розширення моніторингової функції в ході виборів. Рекомендації щодо цього буде доручено підготувати Консультативній раді про Голові Верховної Ради України, до складу якої входять переважно представники неурядових українських організацій. На думку Литвина, необхідно створити механізм широкого доступу спостерігачів до виборчого процесу.

У ході зустрічі було також обговорено важливість створення нового реєстру виборців, у зв’язку з чим Литвин дав доручення прискорити розгляд відповідного законопроекту. Також співрозмовники погодились з необхідністю законодавчо обмежити кінцевий термін зняття кандидатів з виборчих перегонів, що, на думку спікера, повинно створити прозорі і зрозумілі умови для всіх учасників виборів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus