УКРАЇНА

08:22

22.06

Влада

Литвин просить Кучму захистити депутатів

0

Голова Верховної Ради Володимир Литвин звернувся з листом до президента Леоніда Кучми в зв’язку з неправомірними діями правоохоронних органів щодо членів депутатської групи «Центр». Про це «proUA» повідомили в прес-службі Верховної Ради.

У листі Литвин просить президента, як гаранта Конституції, вжити рішучих заходів із захисту демократії і парламентаризму в державі.

«До мене звернулися народні депутати – члени депутатської групи «Центр» з колективним листом, у якому вони викладають факти тиску на них з боку різних правоохоронних органів держави. Народні депутати – автори звертання завжди займали конструктивну позицію з принципових питань, виходячи з інтересів держави і виборців, в тому числі і щодо тих законопроектів, що були породжені поза стінами Верховної Ради. Вважаю, що в демократичному суспільстві така позиція заслуговує на повагу і підтримку», – відзначає Литвин.

«Водночас, останніми днями в різних регіонах України на низці підприємств і установ, які так чи інакше пов’язані з членами депутатської групи, їхніми рідними і близькими, почалися масштабні, з численними порушеннями, раптові перевірки органами внутрішніх справ, державної податкової служби, прокуратури та інших правоохоронних органів», - зазначено в листі.

Народні депутати вважають, що дії, які спрямовані на їхню дискредитацію, суперечать Конституції і законам України, дестабілізують економічну і політичну ситуацію у виборчих округах, знижують авторитет органів державної влади, наголосив спікер.

«Тому звертаюся до Вас, шановний Леонід Данилович, з метою залучити Вашу увагу до цієї та інших подібних ситуацій, дати їм принципову оцінку і доручити керівникам правоохоронних органів ужити заходів щодо недопущення неправомірних дій стосовно народних депутатів України», – йдеться в листі.

Нагадаємо, члени депутатської групи «Центр» заявляють, що органи державної влади чинять на них тиск. У своєму звертанні до голови Верховної Ради Володимира Литвина депутати групи «Центр» просять спікера звернути увагу на цю ситуацію та вжити заходів із захисту конституційних прав народних депутатів України.

Сьогодні, 3 червня, Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування фактів тиску на народних депутатів з боку органів влади.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus