УКРАЇНА

21:34

21.05

Влада

Італійські заручники в Іраку живі – їх показали по ТБ

0

Іракські бойовики, що утримують італійських заручників, закликали народ Італії провести акції протесту проти окупації Іраку. Ця вимога міститься в заяві групи бойовиків, яку передала в ефір катарська телекомпанія «Аль-Джазіра». Телеканал також передав відеозапис заручників, на якому один з них запевняє, що з ними поводяться добре.

Прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі стежить за розвитком ситуації навколо трьох італійських заручників в Іраку, підтримуючи постійний контакт з МЗС і міністерством оборони. Таку заяву поширила в ніч із середи на четвер прес-служба голови Ради міністрів після трансляції катарським супутниковим телеканалом «Аль-Джазіра» відеозапису.

Джерела в урядовому Палаці Кіджі категорично відмовилися від будь-яких інших коментарів у зв’язку з демонстрацією «Аль-Джазірою» нового відеозапису з італійськими заручниками в Іраку.

Офіційний Рим уже кілька тижнів не подає ніякої інформації про зусилля, направлені на звільнення італійців з полону, і не коментує нову інформацію про них, аби не нашкодити заручникам.

Італійське телебачення вночі дало в ефір відеозапис, показаний раніше «Аль-Джазірою». Родичі заручників сприйняли цю новину як нову надію на те, що італійці все ж таки будуть вільними.

Телебачення повідомило також про послання іракських бойовиків, які закликали італійців провести демонстрації протесту проти політики президента США Джорджа Буша і прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі.

Представники партій правлячої коаліції розцінили ці вимоги терористів як спробу вплинути на хід подій в Італії напередодні червневих виборів і закликали політиків не спекулювати на цій драматичній історії. Міністр праці Італії Роберто Мароні навіть зауважив у зв’язку з цим, що відеозапис «треба було б піддати цензурі».

Представники італійської опозиції обмежилися висловленням задоволення у зв’язку з хорошим станом заручників і відзначили, що намічені на 4 червня маніфестації проти візиту Буша в Рим і американської політики в Іраку пройдуть незалежно від того, що вимагають викрадачі італійських громадян.

Нагадаємо, що, захопивши італійців 12 квітня, як умову звільнення бойовики затребували вивести війська Італії з Іраку. Римський уряд проігнорував заяви бойовиків, і тоді вони стратили одного із заручників, 36-річного Фабріціо Куаттроккі. Після цього бойовики вимагали провести в Італії акції протесту. Такі акції пройшли по всій Італії, однак заручників дотепер не відпустили. Джерело в італійських спецслужбах повідомило, що вони встановили в Іраку контакти, щоб вийти на слід викрадачів.

За матеріалами ІТАР-ТАРС, РІА «Новости»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus