УКРАЇНА

08:32

22.06

Влада

Працівники «Криворіжсталі» не хочуть інвестора-іноземця

0

Трудовий колектив найбільшого українського металургійного комбінату ВАТ «Криворіжсталь» (Дніпропетровська обл.) виступає проти його продажу іноземним інвесторам і підтримує оголошені умови приватизаційного конкурсу, заявив журналістам у середу голова Фонду держмайна України Михайло Чечетов, повідомляє «Українська правда» .

За його словами, він отримав величезну кількість документів з «Криворіжсталі», зокрема протоколи зборів в усіх цехах, і висновок один – в жодному разі колектив комбінату не хоче бачити інвестором іноземців. «Вони тільки за те, щоб на це унікальне підприємство зайшов національний інвестор», - наголосив Чечетов. І додав, що «багатьом політикам треба опуститися і послухати, що говорить народ, адже народ не помиляється».

За його словами, обмеження участі нерезидентів у приватизації «Криворіжсталі» - це право держави.

«Якщо у вас є будинок або машина - це ваше право, як машину продавати: ви можете продавати тільки повнолітнім або продавати тільки громадянам України. Це ваше право. «Криворіжсталь» - це велика машина. Хазяїн - держава. Держава продає в своїх інтересах», - наголосив Чечетов.

Він вважає некоректними висунуті потенційними іноземними покупцями вимоги до уряду України змінити умови конкурсу.

«Допустимо, наші Індустріальний союз Донбасу, «Інтерпайп», «Приват» телефонують Фрадкову (Михайло Фрадков - прем’єр-міністр РФ) і говорять, виставляйте «Газпром», РАТО «ЕЭС», але за такими умовами, щоб ми купили. Що подумає прем’єр-міністр Росії про представників комерційних структур України?», - сказав про нерезидентів Чечетов.

Як повідомлялося, ряд великих іноземних металургійних компаній, готових брати участь у приватизації «Криворіжсталі», раніше заявили про дискримінаційні умови конкурсу з продажу 93,02% його акцій для нерезидентів України.

Нагадаємо, 12 травня ФДМ оголосив конкурс з продажу 93,02% акцій ВАТ «Криворіжсталь». Стартову ціну пакета встановлено на рекордно високому для української приватизації рівні – 3806 млн. грн. Конкурс з продажу підприємства має відбутися 14 червня, заявки приймаються до 7 червня.

Однією з додаткових умов конкурсу є обов’язкова вимога до покупця протягом трьох років виробляти кокс в Україні, при цьому два роки ця діяльність має бути прибутковою.

Про свої плани брати участь у конкурсі вже заявили російська «Северсталь» разом з Arcelor, індійська TATA Steel, консорціум LNM Group і United States Steel.

Розглядає можливість своєї участі в конкурсі також найбільша російська сталеливарна компанія Єврохолдинг.

З українських покупців очікується участь у конкурсі нещодавно створеного в Україні промислово-фінансового консорціуму «Інвестиційно-металургійний союз» (ІМС, Дніпропетровськ), у який увійшли дев’ять учасників: корпорація «Інтерпайп» і Нижньодніпровський трубопрокатний завод, українсько-кіпрська компанія «Байп», банк «Кредит-Дніпро» і страхова компанія «Аура», а також меткомбінат «Азовсталь», Авдєєвський коксохімічний завод і коксохімічний завод «Маркохім», ЗАТ «Укрінвест».

Можливість подачі заявки на конкурс вивчає також інший недавно створений для управління активами корпорації «Індустріальний союз Донбасу» консорціум «Індустріальна група», у який увійшли Дніпровський меткомбінат ім. Дзержинського, Алчевський КХЗ, одеський «Місто Банк» і компанія з управління активами «Автоальянс-XXI століття».

За словами Чечетова, за тендерною інформацією до ФДМ звернулися вісім потенційних інвесторів, половина з яких - нерезиденти України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus