УКРАЇНА

08:10

22.06

Влада

Суд над суржиком: карати не можна помилувати

0

Суд над суржиком, який відбувся 1 червня за участі мовознавців, літераторів, журналістів, студентів та громадських діячів, так і не вирішив остаточно, жити йому чи заборонити, повідомляє «Громадське радіо».

«Карати не можна помилувати» – таким був лейтмотив судового засідання мовної інквізиції ХХІ століття. Суд в особах судді Олеся Донія, прокурора Юрія Покальчука, адвоката Бориса Жолдака та дванадцяти присяжних так і не спромігся поставити кому – все ж таки, карати чи помилувати. Прокурор звинуватив суржик у державній зраді, диверсії, забрудненні атмосферного повітря, проституції і розбещенні неповнолітніх, груповому шахрайстві і заклику до шахрайства.

Адвокат Богдан Жолдак виголосив мабуть найкоротшу промову в історії українського судочинства.

«Я хотів би нагадати, що нечувані злети української духовності завдячують саме суржику. Адже саме завдяки суржику виникло найсвятіше для українців слово «суркіс», зазначив він.

Свідки обвинувачення – мовознавці Олександр Пономарів та Анатолій Погрібний – переконані, що суржик не вартий того, щоб його судити.

«Я, власне кажучи, не влаштовував би суду над суржиком. Він не вартий того, щоб його судити. Суржик – це наше нещастя, це наша біда» – сказав Олександр Пономарів.

Натомість свідки захисту стверджували, що суржик – явище, по-перше, природне, по-друге, унікальне, по-третє, необхідне для функціонування парламенту та виконавчої влади, на думку Миколи Вересня, або для ліквідації російської мови - такою є думка Олександра Ірванця. Надані також були речові докази. Серед них – твір учениці 5-го класу. Цей речовий доказ надав журналіст Павло Солодько: «Твір називається «Подвиги Геракла», твір-роздум. Геракл: «Оказується, шо він ще й недобрий, а ще й підступний, зато пішов до короля, щоб люди не вмирали од того запаху вонючого в селі. А іще він був негарний, хитрий, і ябєда, задавака, поганий був, канєшно, гірший ніж Прометей в сто раз».

Присутнім кільком сотням глядачів надали можливість висловитися за чи проти суржику. Але результати голосування сфальсифікували, суд підкупили, а з’ясувати, карати суржик чи помилувати, так і не вдалось, тому кожному надається право за власним розсудом вживати чи не вживати суржик.

 

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus