УКРАЇНА

23:12

19.06

Влада

Кларк сподівається, що Україна буде в НАТО

0

Президент Леонід Кучма в середу, 2 червня, зустрівся з відомим політичним діячем Сполучених Штатів Америки, екс-головнокомандувачем об’єднаними збройними силами НАТО в Європі Веслі Кларком. Про це «proUA» повідомили в прес-службі глави держави.

Під час розмови обговорювалося питання міжнародної політики, зокрема ситуації в Іраку. Веслі Кларк назвав дуже важливим перебування українського контингенту в складі миротворчих сил в Іраку і відзначив високий професіоналізм українських миротворців.

«Я працював з українськими солдатами в Боснії і знаю, що таке співробітництво було дуже ефективним», – сказав він.

Під час зустрічі також було відзначено необхідність здійснення системних заходів для успішного завершення операції в Іраку і прийнятті відповідної Резолюції Ради Безпеки ООН.

Особливу увагу співрозмовники приділили темі нинішнього співробітництва України і НАТО. На початку розмови президент України зазначив: «Ми із задоволенням згадуємо нашу взаємодію і Вашу роль як Головнокомандувача Об’єднаними Збройними силами НАТО. Я думаю, що співробітництво України і НАТО було помітним». Кучма також наголосив, що Україна і надалі готова до конструктивного співробітництва з Альянсом.

Своєю чергою, Веслі Кларк назвав правильним рішення України щодо визначення стратегічного курсу в НАТО. «Україна є ключовою країною для Європи, - зауважив він. – Я вважаю, що в майбутньому Україна стане членом НАТО».

Під час розмови Веслі Кларк відзначив «істотний економічний прогрес, якого досягла Україна за останні роки». Він також порушив тему інвестиційного співробітництва України і США: «Одна з цілей мого візиту - зацікавити американських бізнесменів прийти в Україну».

Своєю чергою, Леонід Кучма наголосив: «На сьогодні є всі можливості для активної присутності американського бізнесу в Україні».

Під час зустрічі також було обговорене питання майбутніх президентських виборів в Україні та США.

Нагадаємо, сьогодні в Україну з візитом прибув екс-головнокомандувач об’єднаними збройними силами НАТО в Європі, екс-кандидат у президенти США від Демократичної партії Веслі Кларк.

У Київ Кларк приїхав за запрошенням народного депутата, бізнесмена і зятя Кучми Віктора Пінчука. І Пінчук, і Кларк є членами Міжнародної кризової групи (International Crisis Group) - некомерційної організації, що займається вирішенням міжнародних конфліктів.

 

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus