УКРАЇНА

13:59

21.05

Влада

“Економіст” назвав приватизацію «Криворіжсталі» шахрайством

0

Після продажу «Криворіжсталі» Україні загрожують не лише повна втрата міжнародної репутації, але й міжнародні суди. «Аукціон з продажу компанії «Криворіжсталь» – це таке шахрайство, що воно вже схоже на жарт», – так коментує впливовий британський часопис «Економіст» приватизацію однієї з найбільших українських компаній, намічену на кінець наступного тижня. Про це повідомляє Радіо «Свобода».

Британський оглядач говорить, що умови участі у конкурсі створені наче навмисно, щоб виконати їх могли лише фірми двох найвпливовіших українських олігархів, і передає погрози іноземних компаній про те, що вони обстоюватимуть свої права в закордонних судах.

Умови участі у конкурсі, як зауважує часопис «Економіст», виписані цього разу надзвичайно детально. Зокрема, передбачено, що майбутній власник компанії, який виробляє 20% усієї української сталі, повинен був виробити в Україні протягом останніх трьох років один мільйон тонн коксу та два мільйони тонн прокатної сталі, та ще й з прибутком. Такі умови виключають з конкурсу не лише найбільші світові сталеві компанії, які заявили про своє бажання купити «Криворіжсталь», (а це світовий лідер компанія Arcelor, номер два у цьому бізнесі LNM, US Steel, російська Severstal та індійська Tata Steel), але й усі інші українські фірми.

Також, зауважує британський оглядач, короткий термін – лише місяць, який виділив уряд на всю передкупівельну процедуру, виключив можливість для іноземних компаній належним чином підготуватися до конкурсу і знайти партнера в Україні, який би міг задовольнити умови продажу.

Таким чином, ще до торгів оглядачам відомо, хто є потенційні переможці. Це два найбільших українських олігархи – Ринат Ахметов та Віктор Пінчук, який, як наголошує «Економіст», зовсім випадково, є зятем президента Леоніда Кучми.

Таке відверте нахабство, як кваліфікує ці дії британський часопис, викликає обурення у спостерігачів. «Економіст» наводить слова аналітика московського інвестиційного банку Renaissance Capital Роба Едвардса, який говорить, що Україна, здається, абсолютно не дбає про те, як вона виглядатиме. Через таку тактику, типову для пострадянських країн, Україна залишається поза увагою серйозних інвесторів, зауважує часопис.

Але у випадку із «Криворіжсталлю» ситуація інакша. Розмір та прибутковість компанії змушують іноземців до незвичайної активності. Для участі у торгах європейська компанія Arcelor увійшла в консорціум з російською Severstal, і якщо їх не допустять до конкурсу, вони пообіцяли звернутися до суду в Європі та в Америці, бо Severstal має свій підрозділ за океаном. US Steel об’єдналася з LNM, і остання офіційно зверталася до уряду з проханням змінити умови конкурсу.

Однак прем’єр-міністр Віктор Янукович днями знову заявив, що умови приватизації “Криворіжсталі” змінені не будуть. Учора депутати від більшості вдруге відмовилися розглядати питання щодо призупинення приватизації цієї компанії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus