УКРАЇНА

06:25

23.05

Влада

Омельченко: указ Кучми спрямовано на знищення місцевого самоврядування

0

Асоціація міст України (АМУ) вважає недоцільним створення Міністерства України з питань регіонального і місцевого розвитку. Таке рішення було ухвалено на засіданні правління АМУ, що відбулося в середу в Києві, повідомляє «Українська правда» .

Голова АМУ, міський голова Києва Олександр Омельченко наголосив, що створення такого відомства буде означати «повне знищення місцевого самоврядування».

За словами Омельченка, АМУ вважає недоцільним «мати вертикаль від уряду до місцевого самоврядування»». Тим більше, що створення такої вертикалі не передбачено ні чинним законодавством, ні Конституцією України, додав він.

«Якщо хочуть мати міністра над главами районних і обласних адміністрацій, то ми хочемо, щоб вони обиралися», - зазначив Омельченко.

Проект указу президента України про створення Міністерства України з питань регіонального і місцевого розвитку передбачає, що таке міністерство має бути створено на базі відповідних структурних підрозділів Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, що реорганізується, а також Фонду сприяння місцевому самоврядуванню України, що ліквідується.

На засіданні правління АМУ також обговорювався проект ще одного указу президента про створення Міністерства житлово-комунального господарства України.

Члени правління АМУ ухвалили рішення про те, що створенню такого міністерства має передувати проведення спільного засідання колегії Державного комітету житлово-комунального господарства та Асоціації міст України.

Крім того, має бути проведений «круглий стіл» за участі глави Держжитлокомунгоспу. Зокрема, члени правління АМУ висловили побажання, щоб глава Держжитлокомунгоспу відзвітував з питань тарифів на житлово-комунальні послуги.

Указом президента передбачено, що Міністерство житлово-комунального господарства України має бути створено шляхом перетворення Державного комітету з питань житлово-комунального господарства.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus