УКРАЇНА

20:54

22.05

Влада

Громадськість обурена звільненням Парфьонова

0

Зважаючи на все, звільнення Леоніда Парфьонова пов’язано з недільним інцидентом, коли з ефіру на центральну частину країни було знято один із сюжетів. Як розповів сам журналіст, керівництво каналу не дозволило дати в ефір інтерв’ю із вдовою Зелімхана Яндарбієва, мотивуючи це тим, що сюжет може зашкодити росіянам, звинувачуваним катарською владою в убивстві Яндарбієва.

Генеральний директор ВАТ «Телекомпанія НТВ» Микола Сенкевич заявив з цього приводу, що «Леонід Парфьонов, безумовно, один з найталановитіших журналістів на сьогоднішньому телебаченні. Однак інцидент не був першим. Тому ми були змушені ухвалити таке рішення. Усі зобов’язання перед своїм колишнім працівником, які є в трудовому контракті, будуть виконані телекомпанією в повному обсязі».

Генеральний секретар Спілки журналістів Росії Ігор Яковенко вважає, що «вигнання Леоніда Парфьонова з НТВ є подією такою ж революційною і знаковою, як убивства Дмитра Холодова і Владислава Лістьєва, закриття телеканалу ТВС. Якщо до цього ми всі знали, що в нас є цензура і контроль держави за федеральними каналами, але в нас хоча б була дозована гласність, коли телевізійним метрам дещо дозволялося, то зараз, з цього випливає, що нічого не дозволяється навіть їм, і телеканал навіть не дбає про свій рейтинг», — сказав Яковенко. Про це передає «Эхо Москви» з покликаннями на «Інтерфакс».

Ведучий програми «Свобода слова» телеканалу НТВ Савік Шустер висловив своє ставлення до того, що сталося, одним словом: «погано».

«Я розгублений», — так позначив своє ставлення до звільнення Леоніда Парфьонова з НТВ керівник тюменського регіонального відділення Спілки журналістів Росії Сергій Фатєєв. «Керівники наших провідних каналів все більше й більше сьогодні оглядаються на владу. Я не виключаю, що вкотре у верхах вирішили, що такого непокірного журналіста, як Парфьонов, небезпечно тримати на одному з провідних телеканалів», — вважає Фатєєв. На питання, чи не стане звільнення академіка Російської академії телебачення і просто блискучого журналіста сигналом для регіональних компаній, Фатєєв зазначив: «Таких сигналів ми вже отримували предостатньо. З ефірів практично цілком зникла критика і реальна оцінка діяльності влади. Найгірше, що сьогодні в Росії відбувається вихолощування професії журналіста. Журналістика перетворюється в обслугу». Фатєєв не виключив, що сьогодні тюменське регіональне відділення Спілки журналістів зробить офіційну заяву щодо звільнення Леоніда Парфьонова. «Необхідно порадитися з членами правління Спілки, провідними журналістами Тюмені. Можливо, що ми приймемо якесь спеціальне звернення. Але спочатку хотілося б одержати більш повну інформацію про те, що трапилося, хотілося б почути самого Парфьонова», — заявив Сергій Фатєєв.

Публічних скандалів за час роботи Парфьонова на НТВ було два. Перший виник навколо показу сюжету про книгу Олени Трегубової «Байки кремлівського діггера», другий — недавня заборона в.о. гендиректора НТВ на показ сюжету «Вийти заміж за Зелімхана», у якому вдова Яндарбієва прямо обвинувачувала російські спецслужби в загибелі свого чоловіка. Обидва матеріали було знято з ефіру.

Наразі, напередодні «КоммерсантЪ» збирав відповіді на питання: «Чим небезпечна вдова Зелімхана Яндарбієва?»

Михайло Леонтьєв, телеведучий, член партії «Єдина Росія":

– Нічим. Я теж не розумію, навіщо показувати дружину Яндарбієва. У нас багато вдів, що набагато пристойніші, ніж дружина такого покидька. Тому нічого трагічного в знятті з ефіру цього сюжету я не бачу, Герасимов навряд чи самостійно прийняв таке рішення. Парфьонов дозволяє собі різкі речі в політичному плані, тому, певно, керівництво і вирішило не розмінюватися на дрібниці.

Марат Гельман, політтехнолог, колишній заступник гендиректора «Першого каналу":

– Нічим. Воєнного стану в Чечні немає, вибори теж уже минули, тому сюжет можна було і пропустити. Але, на мій погляд, він не дуже своєчасний, треба було дочекатися закінчення суду в Катарі. Але Льоні видніше.

Володимир Рижков, незалежний депутат Держдуми:

– Вдова Яндарбієва нічим не може бути небезпечна. Я взагалі вважаю, що будь-яка інформація, якщо тільки не про те, як виготовити атомну бомбу, не може бути небезпечною. Думаю, що це елемент цензурування діяльності телеканалів. Не думаю, що сюжет заборонив показувати Кремль. В даний час самі канали встановили негласне правило на поширення інформації. Вони вже самі знають у рамках встановлених правил відносин із Кремлем, що можна показувати, а що не можна.

Борис Макаренко, заступник директора Центру політичних технологій:

– За східними законами вдова убитого бойового командира може бути небезпечна тим, що надягне пояс шахида і буде мстити за чоловіка. Але я впевнений, що вдова Яндарбієва не з тих східних жінок. Тому небезпека виходить не від удови Яндарбієва, а від тих, хто заборонив керівництву НТВ показувати цей сюжет. Останнім часом для багатьох відомих людей, що потрапляють на телебачення, є небезпека, що їхні коментарі будуть урізані або зовсім зняті з ефіру.

Савік Шустер, ведучий програми НТВ «Свобода слова":

– Нічим. У мене була остання прижиттєва програма з Ахматом Кадировим. Туди її я б із задоволенням поставив.

Нагадаємо, що 1 червня 2004 року керівник і ведучий програми «Намедни» Леонід Парфьонов був звільнений з телекомпанії НТВ, а його програма «Намедни» закрита. Про це повідомила прес-служба НТВ для ЗМІ. Формулювання причин звільнення таке: «Причиною звільнення стало закриття програми «Намедни», пов’язане з порушенням трудового договору, допущеним Парфьоновим, що зобов’язує його підтримувати політику керівництва телекомпанії».

За матерілами «КоммерсантЪ», «Вести.ру», «NewsProm.ru», «Накануне»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus